chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки в Сурамі може розвалитися

01 серпня 2013 о 09:05

Будинок, в якому вже більше 60 років діє музей Лесі Українки в Сурамі, може розвалитися. Про це повідомила його екскурсовод Ніно Салагая.

Екскурсовод розповіла, що наразі посольство України в Грузії намагається розв’язати проблему, залучивши кошти на придбання нового приміщення для музею. Але поки що не відомо, на якій стадії вирішення це питання. Зі слів пані Ніно, зараз музей розташований неподалік від вулиці, на якій проживала відома українська поетеса. Експозиція складається переважно зі світлин, на яких – сама Леся Українка, її батьки, брати і сестри, а також друзі.

У музеї часто бувають українці та грузини – переважно зі змішаних сімей. Щорічно вшанувати її пам’ять приїжджає делегація із Новограда-Волинського. У Сурамі минали останні десять днів життя Лесі Українки. Будинок, в якому вона жила, до наших часів не зберігся.

Розділи: Культурна

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...