chrome firefox opera safari iexplorer

На ХХ Форум видавців привезуть 10 тисяч книжкових новинок

28 серпня 2013 о 15:46

10–15 вересня відбудеться ХХ Форум видавців у Львові, який об’єднає 711 учасників, зокрема 420 гостей та 362 авторів, 220 видавців та 41 книготорговця.

Учасники привезуть 100 000 книжок, з них 10 000 – це нові видання, повідомили Zaxid.net в прес-службі ГО «Форум видавців».

Також візьмуть участь 20 громадських організацій, 10 бібліотек, 200 акредитованих журналістів зі 100 українських та іноземних ЗМІ, 400 публікацій у ЗМІ, 150 волонтерів.

У програмі форуму заплановано 700 заходів та 250 автограф-сесій. На Форумі очікують 50 000 відвідувачів.

Також у ювілейному Форумі видавців цьогоріч візьмуть участь 20 країн світу: Польща, Росія, Німеччина, Чехія, США, Канада, Білорусь, Великобританія, Франція, Данія, Латвія, Литва, Колумбія, Румунія, Сербія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Каталонія і Нова Зеландія.

Вперше встановлений статус «Країна – Почесний Гість». Його отримала Польща, запропонувавши програму з 49 заходів. У складі польської делегації прибуде 48 авторів. Зірковим гостем 20. Форуму видавців у Львові є всесвітньо визнаний філософ і культуролог Зигмунт Бауман.

Вперше Форум видавців вирушить до Дрогобича, де відбудуться поетичні читання у місті за участі літературних зірок світового рівня за участі Наталі Хендл. Ліни Екдаль та ін. Планується, що в наступні роки Форум видавців також відбуватиметься в інших містах Львівської області.

Додамо, що цього року на Форум видавців до Львова приїде режисер, сценарист і письменник Кшиштоф Зануссі, американо-французька поетеса палестинського походження Наталі Хендл, письменниця з Білорусі Наталка Бабіна, польський журналіст, письменник, засновник та редактор «Газети Виборчої» Адам Міхнік та каталонський поет, драматург, есеїст, перекладач і декламатор Енрік Казасес.

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути

Новини Дивитися всі