chrome firefox opera safari iexplorer

На Форум видавців у Львові зібралися понад 350 авторів

12 вересня 2013 о 17:43

У Львові офіційно розпочався ХХ Форум видавців, в якому беруть участь 230 видавців і понад 350 авторів з двадцяти країн світу, представлено близько десяти тисяч літературних новинок і заплановано 800 заходів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, почесним гостем Форуму стала Польща, яка презентує більше ніж 200 різних подій. Цю країну на книжковому святі представляє міністр культури Польщі Богдан Здроєвський. За останні 20 років в Україні видали української мовою понад 400 книжок польських письменників.

Віце-прем’єр України Костянтин Грищенко, який брав участь у відкритті форуму, заявив: якщо у місті немає книгарні, то немає інтелектуального розвитку.

Торік в Україні на одну людину видали 1,4 книжки, для порівняння у Польщі утричі більше.

За словами більшості видавців, які беруть участь у форумі , книжкова подія у Львові для них передусім промоція, а також налагодження ділових контактів.
У рамках форуму відбувається книжковий ярмарок. Через збільшення ціни за оренду площі, чимало українських видавців відмовилися від участі.

За спостереженнями кореспондента Радіо Свобода, ціни на книжки цього року зросли на 10-15%.

Ввечері у Львівській філармонії оголосять найкращу книжку року, яку визначило журі.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути