chrome firefox opera safari iexplorer

На Форум видавців у Львові зібралися понад 350 авторів

12 вересня 2013 о 17:43

У Львові офіційно розпочався ХХ Форум видавців, в якому беруть участь 230 видавців і понад 350 авторів з двадцяти країн світу, представлено близько десяти тисяч літературних новинок і заплановано 800 заходів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, почесним гостем Форуму стала Польща, яка презентує більше ніж 200 різних подій. Цю країну на книжковому святі представляє міністр культури Польщі Богдан Здроєвський. За останні 20 років в Україні видали української мовою понад 400 книжок польських письменників.

Віце-прем’єр України Костянтин Грищенко, який брав участь у відкритті форуму, заявив: якщо у місті немає книгарні, то немає інтелектуального розвитку.

Торік в Україні на одну людину видали 1,4 книжки, для порівняння у Польщі утричі більше.

За словами більшості видавців, які беруть участь у форумі , книжкова подія у Львові для них передусім промоція, а також налагодження ділових контактів.
У рамках форуму відбувається книжковий ярмарок. Через збільшення ціни за оренду площі, чимало українських видавців відмовилися від участі.

За спостереженнями кореспондента Радіо Свобода, ціни на книжки цього року зросли на 10-15%.

Ввечері у Львівській філармонії оголосять найкращу книжку року, яку визначило журі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути