chrome firefox opera safari iexplorer

Тюремники заборонили поетам читати у колоніях для підлітків

30 серпня 2013 о 14:06

Пенітенціарна служба відмовила поетам у читанні віршів перед ув'язненими підлітками у підліткових колоніях у Прилуках та Кременчуці.

Про це повідомляють депутат Олесь Доній у своєму Facebook і Сергій Пантюк у блозі на «Українській правді».

Доній зазначив, що вже 5-й рік у пам'ять про письменника Юрка Покальчука проводиться літературний фестиваль «Київська Барикада», і цього року в рамках фестивалю 31 серпня та 1 вересня «мали відбутися поетичні читання саме у тих підліткових колоніях, якими опікувався Юрко Покальчук – в Кременчуці та Прилуках».

«Разом зі Спілкою письменників України ми оголосили збір книжок для ув'язнених підлітків в цих колоніях, і зібрали кілька сотень книг. Ми сформували список з 20 українських поетів, готових прочитати власні вірші в цих колоніях», — пише Доній.

«З травня місяця ми вели переписку щодо можливості таких виступів з керівництвом колоній, виїжджали до них на розмову. І отримали згоду: спочатку усну, а потім від Кременчуцької колонії і письмову», — заявляє депутат.

«Я особисто позавчора під'їжджав до керівництва Пенітенціарної служби і спілкувався з заступником по соціально-виховній роботі, і мене було запевнено, що жодних проблем з поетичними читаннями в цих колоніях не буде», — додає він.

Хоча журналістів одного з телеканалів на попередньому етапі намагалися виключити зі списку, усе ж пенітенціарії запевнили організаторів фестивалю, що «журналістів вони не бояться пускати у колонії», зазначає Доній.

«І тут раптом сьогодні зранку — таке! Офіційна відмова і прямо напередодні виступів! Нагадаю, що вже завтра поети та журналісти мали бути в Кременчуцькій колонії, а післязавтра — в Прилуцькій», — обурюється він.

«Чого раптово злякалися в Пенітенціарній службі? Що приховується за стінами підліткових колоній? Там б'ють ув'язнених підлітків??? Чи може там розкрадають гроші на харчування ув'язнених підлітків? Що приховують наглядачі?», — цікавиться Доній.

Він зазначив, що мистецьке об'єднання «Остання Барикада» проситиме міжнародні інституції (посольства та правозахисні структури) провести міжнародний моніторинг у колоніях у Прилуках та Кременчуці.

У свою чергу, Пантюк наголошує, що ідею поетичних читань у цих колоніях і збору книг для них підтримала Національна спілка письменників України.

«Люди щиро відгукнулися на заклик – на сьогодні зібрано понад 500 книжок і понад 100 примірників періодики, переважно юридичного спрямування», — зазначає він, дякуючи всім небайдужим.

Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути