chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зникають цілющі квіти

12 серпня 2013 о 11:10

В Україні зникають цілющі польові квіти, які з дохристиянських часів використовуються у плетінні оберегів. Такого висновку дійшли в музеї народної архітектури і побуту. Деякі обов'язкові складові запашних оберегів уже годі й відшукати на полях, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дохристиянське свято Маковія — це час заготівлі квіткових оберегів для дому. «Колись, як правило, це були городні квіти», — говорить етнограф Ніна Зозуля. Але багато компонентів нині вже і не знайти. «Вербичка в народі називається. Обов'язково клали в маковійську квітку… зараз рідко в кого є. Стара давня рослина кудрявець, яка зараз практично дуже рідко є», — розповідає Зозуля.

Масовий продаж маковійчиків в Україні почнеться вже наступного тижня. Етнографи кажуть, що зазвичай люди не знають, що святять. «Кладуть дуже багато перекотиполе, бо воно таке декоративне. Не можна заносити в хату навіть, бо це на велике горе, на велике лихо, а скрізь вони. Люди ж не знають», — додала Ніна Зозуля. Крім польових лікарських трав, нині у селян проблема з основним атрибутом Маковія — маком. З ним воює міліція. «Забороняють маком обсівати, а от купити на базарі — я сьогодні зранку поїхала і не знайшла мак», — розповідає жінка. Тому захисні маківки майстрині повиймали з торішніх букетів. А от заміною маківці може бути лише соняшник. Зазначимо, раніше повідомлялося, що у Житомирській області міліція виявила макову плантацію.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути