chrome firefox opera safari iexplorer

Букерівську премію вручатимуть всім, хто пише англійською

23 вересня 2013 о 15:29

З 2014 року на Букерівську премію можуть претендувати письменники всіх країн світу, що пишуть англійською мовою.

Згідно з нинішнім регламентом, премію може отримати лише письменник, що представляє одну з країн Британської Співдружності націй, Ірландію чи Зімбабве, пише Korydor.in.ua.

«Ми стираємо географічні та державні кордони», — каже голова фонду Букерівської премії Джонатан Тейлор. У зверненні фонду йдеться, що тепер лауреатом премії може стати «будь-який автор, що пише англійською, незалежно від того, чи він із Чикаго, Шеффілда чи Шанхая».

За словами керівників фонду, це рішення було непростим, а консультації з літераторами та видавцями тривали з 2011 року. Спершу організатори мали на меті запровадити окрему премію для письменників зі Сполучених Штатів Америки, утім, згодом вирішили, що це може зашкодити премії.

Скасування територіальних обмежень викликало бурхливу реакцію: хтось із письменників радо прийняв нововведення, інші поставилися до цього рішення скептично. Так, Антонія С’юзен Баєтт, що отримала премію 1990 року, вважає, що тепер буде неможливо кваліфіковано оцінити твори всіх номінантів: у суддів банально бракуватиме на це часу.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути