chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Бабине літо» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

12 вересня 2013 о 16:42

Жінки в козацьких слободах, селах та хуторах завжди посідали чільне місце. Українські козаки за хатню владу з жінками ніколи не боролись, бо ж, будучи справжніми лицарями, небезпідставно вважали, що потрібно воювати з ворогами на полі раті, а не з жінкою на печі у хаті.
Тож дружини, неньки, бабусі та сестри, кохані наречені завжди залюбки верховодили нашими прадідами-запорожцями.

Керуючись звичаєвим дідівським правом, козаки з «Мамаєвої Слободи» вирішили присвятити жінкам, ненькам, сестрам та дружинам, а також бабусям та прабабусям козацькі гуляння під назвою «Бабине літо».

14-15 вересня на фестивалі «Бабине літо» відбудуться святкові проводи теплого літечка. У виконанні фольклорних колективів лунатимуть жартівливі пісні, козаки та козачки танцюватимуть народні танці під супровід троїстих музик, парубоцтво демонструватиме жартівливі козацькі забави та стародавні народні ігри. На майдані козацького селища у здоровезних казанах на живому вогні варитимуться усілякі козацькі наїдки: вареники, галушки, козацький куліш, щерба та трав`яний козацький чай гербата.
Для охочих люб`язно сповіщаємо, що посеред ярмаркового майдану козацького селища «Мамаєва Слобода» стоїть вкопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза.
До колеса будуть прив`язані подарунки, серед яких:
— Керамічні вироби (полумиски, миски, горнята тощо);
— Майстер-клас із ковальства;
— Майстер-клас із ткацтва;
— Медовуха гречана та липова;
— Печатні медові пряники;
— Квитки – катання верхи на коні;
— Гостьові квитки на відвідування Четвертого Міжнародного Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая», який пройде 27,28,29 вересня 2013 року;
— Інші цікавинки.
Якщо в нашого парубоцтва пуп не розв`яжеться, то вони за виграшки зможуть видертись на стовп та дістати для своїх коханих панночок таку бажану лагоминку.

Початок фестивалю «Бабине літо» о 11:00.

Джерело: festyvali.org.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути