chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін планує ввести біометричні паспорти до 2016 року

12 вересня 2013 о 13:33

Уряд затвердив план запровадження електронних паспортів та виділив на його реалізацію до 2016 року 793,3 мільйона гривень.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабміну 11 вересня 2013 року, передає «Укрінформ» з посиланням на Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

«З метою реалізації цього плану в країні буде створено єдину базу — демографічний реєстр. Для комплексного вирішення питання уряд України виділив до 2016 року 793,3 млн гривень», — йдеться у повідомленні.

Паспорт нового покоління міститиме безконтактний чип з особистою інформацією.

Закордонний паспорт нового зразка буде виконано у формі книжечки, у правому форзаці документа розташовуватиметься безконтактний електронний носій.

Крім того, біометричний паспорт міститиме два види даних: основні й додаткові. До основних відносяться докладна інформація про людину — оцифрована фотографія особи, оцифрований підпис, прізвище, ім'я, дата народження. Додаткові відомості — це відбитки пальців.

Цивільні паспорти оформлятимуться з моменту народження та підлягатимуть обміну кожні 10 років. Строки оформлення залишаються колишніми — до 30 днів. Заміна «старого» паспорта на новий — біометричний — буде добровільною. За попередніми оцінками, вартість нового паспорта становитиме 350 гривень.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути