chrome firefox opera safari iexplorer

Керівництво комунальної мережі аптек «Фармація» накручує на ліках близько 90% — ЗМІ

16 вересня 2013 о 16:40

Керівництво комунальної мережі аптек «Фармація» наживається на киянах пенсійного віку, пише «Україна Кримінальна». 

Зі списку соціальних препаратів, на які поширюється знижка за «Карткою киянина», журналісти вибрали в довільному порядку 14 найменувань ліків і подзвонили в одну з великих компаній з оптового постачання ліків. Представилися початківцями реалізаторами і попросили продати за 100 упаковок кожного препарату.

«Оптові ціни, які нам назвали, вважаються максимальними для аптечних закупівель. Ми не входимо в число постійних покупців, для яких оптовики роблять великі знижки, до того ж наша партія — 100 штук — вважається мінімальною, а отже, найдорожчою», — пише видання.

«Згідно з постановою Кабінету Міністрів № 955 від 17 жовтня 2008 року, з усіма змінами, максимальна роздрібна надбавка на ліки соціального асортименту за мінімальною закупівлею — 100 упаковок не повинна перевищувати 25%. І, тим не менше, виявилося, що навіть при таких максимально невигідних умовах оптової закупівлі націнки „Фармації“ за деякими позиціями складають більше 90%! Навіть з урахуванням 40%-ної знижки для власників „Картки киянина“ ці ліки, виходить, продаються на 60% дорожче своєї закупівельної ціни», — додають журналісти.

При цьому, «Фармація» має одну з найбільш розгалужених торгових мереж, вона може купувати медпрепарати партіями більше, ніж 1000 упаковок. У такому разі її торгові надбавки на соціальні препарати не повинні перевищувати 10%. Особливо з урахуванням того, що будь-які соціальні акції, в тому числі і дешеві ліки, компенсуються з міського бюджету, пише видання.

Нагадаємо, це вже друге резонансне розслідування, пов'язане з ціновою політикою керівництва КП «Фармація». Нещодавно на телеканалі 1+1 в програмі «Гроші» журналісти розповіли, що в мережі комунальної компанії «Фармація» пенсіонери купують ліки дорожче, ніж у комерційних аптеках, хоча «Картка киянина» передбачає істотну знижку.

Після цього скандалу прокуратура Шевченківського району столиці почала перевірку діяльності комунального підприємства «Фармація». "Під час перевірки особлива увага буде приділятися аналізу цін, встановлених на лікарські засоби для пільгових категорій громадян, у тому числі утримувачів «Карток киянина», — зазначив прокурор Шевченківського району В'ячеслав Мармиш.

Джерело: ТСН
Розділи: Здорова

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути