chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк вводить 50 копійок із нового матеріалу

13 вересня 2013 о 14:03

Національний банк України з 1 жовтня вводить розмінну монету номіналом 50 копійок із нового матеріалу.

Про це у прес-службі Нацбанку повідомили агентству «Інтерфакс-Україна».

«До 2013 року для карбування розмінних монет номіналом 50 копійок використовувалися заготовки, виготовлені зі сплаву алюмінієвої бронзи. Монети номіналом 50 копійок із низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям вводяться в обіг із 1 жовтня 2013 року», — зазначили там.

Згідно з повідомленням, введення в обіг монет з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям закріплено згідно з постановою НБУ № 287 від 17 липня 2013 року. Рішення ухвалено з урахуванням міжнародного досвіду.

У прес-службі НБУ наголосили, що монети старого зразка не вилучатимуть з обігу.

«Основна передумова зміни матеріалу заготовок (і це є загальносвітовою тенденцією) — підвищення вартості кольорових металів (і сплавів) на міжнародному ринку, що призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет», — роз'яснили в Нацбанку.

За оцінкою НБУ, зміна матеріалу монет не чинитиме впливу на строки обігу розмінних монет та їх захищеність від підробки.

Для карбування розмінних монет в Україні використовуються іржостійка сталь (монети номіналом — 1, 2, 5 коп. ) та алюмінієва бронза (монети номіналів — 10, 25 і 1 грн). До початку серпня 2013 року в обігу перебували понад 1,008 млрд монет номіналом 50 коп.

У повідомленні також наголошується, що НБУ продовжить роботу з оптимізації технічних характеристик наявних грошових знаків, зокрема, розмінних монет середніх номіналів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути