chrome firefox opera safari iexplorer

Освітянські «експерименти» Табачника викликають обурення у науковців

02 вересня 2013 о 11:41

Згідно з нововведенням, усім нинішнім п'ятикласникам після девятого класу доведеться обрати профіль навчання. Наразі вся підготовка до профільного навчання залишається лише на папері.

Згідно з нею, у десятому та одинадцятому класах залишиться тільки шість обов'язкових предметів: математика, іноземна мова, природознавство, українська мова та література, історія України і всесвітня, а також фізкультура. Усе інше учні обиратимуть самостійно, повідомляє ТСН. 

«Ви захоплюєтеся українською літературою й історією України – у вас буде шість уроків, а фізики два», — пояснив голова Міносвіти Дмитро Табачник. 

Через фізику профільне навчання і почали критикувати. Українські науковці написали міністрові Табачнику відкритий лист: «Ви виховуєте націю невігласів — не може бути такого, щоб фізика не увійшла до переліку обов»язкових предметів", — обурилися науковці. 

«Просто більше годин на якийсь предмет за відсутності бази, технології і таке інше — це також буде профанація профільного навчання», — вважає заслужений вчитель України Віктор Громовий. 

Дехто називає профанацією й інше нововведення Міністерства освіти. Цього року всі п'ятикласники обов'язково мусять вивчати другу іноземну мову на вибір. Офіційно це називається новим державним стандартом. 

«Новий стандарт вступає в силу з першого вересня, а виконувати цей стандарт немає кому», — нарікає заступник директора загальноосвітньої школи Інна Нестоїтер. 

Проте чиновники заперечують брак кадрів і звітують натомість про те, що найбільше українських школярів другою іноземною обрали німецьку та російську. 

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути