chrome firefox opera safari iexplorer

У листопаді ЮНЕСКО візьметься за Петриківський розпис

11 вересня 2013 о 15:06

У листопаді 2013 року ЮНЕСКО розгляне питання внесення до свого списку об'єктів нематеріальної духовної спадщини Петриківського розпису України, заявив заступник міністра культури Віктор Балюрко.

«Цього року Україна висунула такий об'єкт нематеріальної духовної спадщини, як Петриківський розпис. У листопаді ЮНЕСКО розглядатиме внесення нашого розпису до списку нематеріальної духовної спадщини», — сказав В.Балюрко на брифінгу в середу.

Він нагадав, що на сьогодні Україна не представлена в списку об'єктів нематеріальної духовної спадщини ЮНЕСКО, а в списку матеріальної духовної спадщини значаться сім українських об'єктів.

Петриківський розпис – український декоративно-орнаментний народний живопис, який сформувався в Петриківці Дніпропетровської області.

Як повідомлялося, у червні 2013 року на засіданні 37-ї сесії комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у столиці Камбоджі Пномпені проголосовано за спільний проект «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі». Згідно з ним 8 дерев'яних церков на території України та 8 – у Польщі увійшли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, унікальна дерев’яна церква святого Юра, що у Дрогобичі, виборола грант на реставрацію від уряду США серед 140 претендентів зі всього світу.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

3 січня

Інші дати
Народився Микола Чернявський
(1868, с.Октябрське Добропільського району –1946) - український письменник, культурний і громадський діяч, один із засновників і голова культурно-просвітницького й політичного товариства "Українська хата".
Розгорнути
Народився Борис Лятошинський
(1895, м. Житомир – 1968) – український композитор, диригент і педагог. Один з основоположників модерного напрямку в українській музиці.
Розгорнути
Народився Анатолій Погрібний
(1942, с.Мочалище Чернігівської обл. - 2007) - український літературний публіцист, освітянин. Автор більше 20-ти книг ("Якби ми вчились так як треба", "Розмови про наболіле", "Класики не зовсім за підручником" та ін).
Розгорнути