chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відкрився перший і єдиний у світі музей Ігоря Стравінського

30 вересня 2013 о 15:43

У місті Устилуг Волинської області після реставрації відкрили музей-садибу композитора Ігоря Стравінського.

Як повідомили Корреспондент.net у Міністерстві культури України, особливість музею полягає в тому, що, окрім експозиції, в його приміщенні розташована музична школа, а також концертний зал.

Оновлений музей-садиба в Устилузі — поки перший і єдиний у світі музей, присвячений видатному композитору. У музеї створена унікальна експозиція і відтворено родовід сім'ї Стравінських.

На відкритті була присутня праправнучка композитора Анастасія Козаченко, яка висловила надію на те, що російська влада надихнеться прикладом України і відкриє музей Стравінського у Санкт -Петербурзі.

«Приємно зазначити, що ми відкриваємо перший і поки єдиний у світі музей видатного композитора. Стравінський жив у Швейцарії, Франції, США, Італії. Але тут, в Устилузі, написав свої найкращі твори, зокрема Весну священну, з дня створення якої в цьому році виповнюється 90 років», — зазначив у своєму вітальному слові Міністр культури Леонід Новохатько.

Губернатор Волинської області Борис Клімчук у своєму виступі подякував реставраторам, які зберегли автентичність будівлі, відновивши внутрішні приміщення, добудувавши зруйнований другий поверх, покривши дах черепицею і відновивши фасад, орієнтуючись на збережені фото.

«Завдяки наполегливості реставраторів було виконано доручення Президента України Віктора Януковича. На реставрацію та ремонт пам'ятника виділено майже 3,9 млн грн, з яких 2,9 млн грн — це кошти державного бюджету, а решта — обласного», — повідомив Клімчук.

Урочисте відкриття музею-садиби завершилося концертом у відреставрованому залі, де звучали твори Ігоря Стравінського у виконанні лауреатів багатьох міжнародних конкурсів: Світлани Концедалової, Петра Лаула і Павла Райкеруса.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути