chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відкрився перший і єдиний у світі музей Ігоря Стравінського

30 вересня 2013 о 15:43

У місті Устилуг Волинської області після реставрації відкрили музей-садибу композитора Ігоря Стравінського.

Як повідомили Корреспондент.net у Міністерстві культури України, особливість музею полягає в тому, що, окрім експозиції, в його приміщенні розташована музична школа, а також концертний зал.

Оновлений музей-садиба в Устилузі — поки перший і єдиний у світі музей, присвячений видатному композитору. У музеї створена унікальна експозиція і відтворено родовід сім'ї Стравінських.

На відкритті була присутня праправнучка композитора Анастасія Козаченко, яка висловила надію на те, що російська влада надихнеться прикладом України і відкриє музей Стравінського у Санкт -Петербурзі.

«Приємно зазначити, що ми відкриваємо перший і поки єдиний у світі музей видатного композитора. Стравінський жив у Швейцарії, Франції, США, Італії. Але тут, в Устилузі, написав свої найкращі твори, зокрема Весну священну, з дня створення якої в цьому році виповнюється 90 років», — зазначив у своєму вітальному слові Міністр культури Леонід Новохатько.

Губернатор Волинської області Борис Клімчук у своєму виступі подякував реставраторам, які зберегли автентичність будівлі, відновивши внутрішні приміщення, добудувавши зруйнований другий поверх, покривши дах черепицею і відновивши фасад, орієнтуючись на збережені фото.

«Завдяки наполегливості реставраторів було виконано доручення Президента України Віктора Януковича. На реставрацію та ремонт пам'ятника виділено майже 3,9 млн грн, з яких 2,9 млн грн — це кошти державного бюджету, а решта — обласного», — повідомив Клімчук.

Урочисте відкриття музею-садиби завершилося концертом у відреставрованому залі, де звучали твори Ігоря Стравінського у виконанні лауреатів багатьох міжнародних конкурсів: Світлани Концедалової, Петра Лаула і Павла Райкеруса.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...