chrome firefox opera safari iexplorer

Українці почали купувати долари

11 вересня 2013 о 09:48

Звичка очікувати осінньої дестабілізації фінансового ринку спонукала населення в серпні наростити купівлю іноземної валюти.

Населення знову зацікавилося скупкою іноземної валюти. У серпні вперше за останні п'ять місяців громадяни купили у банків більше готівкової валюти, ніж продали їм — чистий попит становив 136,2 млн доларів, повідомили у Нацбанку.

Останній раз така ситуація спостерігалася в березні, коли українці купили на 2,7 млн ​​доларів більше, ніж продали. Після цього готівкова валюта не користувалася особливим попитом.

Обсяг скупки валюти населенням у серпні (1,69 млрд доларів) хоч і був нижче, ніж в аналогічному місяці минулого року, але виявився найзначнішим в цьому році. Збільшення попиту на валюту збігається з тенденцією, що спостерігається на більшості ринків, що розвиваються.

«Девальваційні очікування населення почали зростати ще в липні. У США планують скоротити стабілізаційні заходи — це негативно позначається на всіх країнах, що розвиваються. Падає ціна російської, казахської, вірменської валют. Українські громадяни фінансово грамотні, тому бачать всі ці тенденції і збільшують купівлю валюти», — вважає керівник центру «Форекс Клуб Україна» Микола Івченко.

«Цього року і на початку наступного в політичному секторі не очікується ніяких серйозних подій, які можуть вплинути на стабільність фінансового ринку, як сталося рік тому через парламентські вибори. Але з 2008 року населення звикло, що восени обов'язково трапляється щось погане, і за інерцією починає готуватися до цього заздалегідь» , — говорить скарбник одного з банків.

За його словами, є клієнти, які з кожної зарплати купують 100-200 доларів просто про всяк випадок. Але також часто люди купують валюту для переказів за кордон або поповнення валютних рахунків.
Чистий попит населення на валюту в цьому році в цілому набагато нижче, ніж у минулому — за вісім місяців він становив всього 262 млн доларів проти 4,48 млрд доларів за аналогічний період 2012 року.

Чистий попит населення на валюту в цьому році в цілому набагато нижче, ніж у минулому — за вісім місяців він становив всього 262 млн доларів проти 4,48 млрд доларів за аналогічний період 2012 року.

Новини Дивитися всі