chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині відкрили відреставровану музей-садибу всесвітньо відомого композитора

02 жовтня 2013 о 13:20

На цю подію з нетерпінням чекали не лише поціновувачі музики Ігоря Стравінського та мистецтвознавці. Для всіх волинян це стало справою честі. Бо саме тут, у прикордонному містечку Устилуг, у 1990 році було відкрито перший у світі музей композитора в родинній садибі Стравінського, збудованій iще у 1907 році за власним проектом композитора.

З часом старе приміщення стало потребувати капітального ремонту. Та коштів у бюджеті на це не знаходилося. І ось за останні два роки вдалося не лише врятувати садибу від занепаду, а й капітально її відреставрувати, максимально зберігши її автентичний вигляд.

На відновлення «Старої мизи» було витрачено 3,9 мільйона гривень. Суттєво оновлено експозицію музею, що поповнилася багатьма новими цікавими експонатами. До речі, по сусідству з музеєм, а саме в іншому крилі садиби, місцеві дітлахи навчаються музики у музичній школі.

Стрічку на урочистому відкритті оновленого музею перерізала разом із представниками волинської влади праправнучата племінниця Ігоря Стравінського, мистецтвознавець Державного центру сучасного мистецтва у Москві Анастасія Козаченко, яка подякувала українцям, і волинянам зокрема, за увіковічнення пам’яті композитора.

До речі, в Росії музею Стравінського немає. Через Устилуг, що розташований у Володимир–Волинському районі на самісінькому кордоні з Польщею, подорожує багато туристів з Європи та в Європу, тому існування достойного музею, присвяченого такій особистості, як Стравінський, є хорошою візиткою України.

Сам композитор дуже любив бувати у цих краях. Щоліта з 1907 року до 1914–го він приїздив до Устилуга, де написав 17 своїх творів, серед них шедеври світового рівня: балети «Жар–птиця», «Петрушка», «Весна священна», «Весіллячко». Містечко на Волині полюбилося кільком поколінням Стравінських. Його відвідував батько Ігоря Стравінського Федір, відомий співак Маріїнського театру в Петербурзі, а також син композитора, теж Федір, відомий швейцарський художник.

Волиняни зробили багато для того, аби повернути ім’я Ігоря Стравінського в Україну. Ще в 1994 році Луцьк започаткував проведення міжнародного фестивалю класичної музики «Стравінський та Україна».

Організатори цього проекту мають iще одну заповітну мрію: вони мріють про придбання нового концертного фортепіано фірми «Бехштейн». Мати такий добротний інструмент волинян зобов’язує високий рівень виконавців, які беруть участь у цих музичних імпрезах. Залишається сподіватися, що місцеві меценати таки подарують рідному місту престижне концертне фортепіано.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути