chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник видаляє зі шкільних програм патріотизм

14 жовтня 2013 о 10:40

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. 

Про це заявляє президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько, пише ZN.UA.

За її словами, поняття «державна мова» в освітніх стандартах підміняють терміном «рідний», що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.

«Державна мова — українська — не виділяється окремим розділом, а йде в розділі „мови та літератури“, через кому з „мовами національних меншин“ ... Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення», — зазначає Стрелько.

"Ми проаналізували підручники з української мови для початкових класів. Це в цілому 743 сторінки. На них — всього 27 тез або пропозицій, де згадуються слова, пов'язані з Україною. Лише двічі у вправах вживається термін українську мову: «Українська мова — державна мова України» та «Ми — українці. Мова наша — українська», — додає Стрелько.

За її словами, разом з тим у «Книгах для читання» для початкових класів немає оповідань з історії України, про героїв-козаках, героїв боротьби за незалежність України.

При цьому історія України входить до загального розділу «суспільствознавство», а замість терміна 
«українська нація, український народ» вживається термін «населення України».

«Зараз у початкових класах, які навчаються за старими стандартами, є предмет „Я і Україна“. За новими стандартами через кілька років цього курсу e початковій школі не буде», — заявила експерт.

Разом з тим в МОН не згодні з думкою про незадовільний стан патріотичного виховання в країні. Відомство апелює до переліку заходів, які сприяють «патріотичному вихованню — „Зірниця“, „Молода гвардія“, святкування перемоги у Великій Вітчизняній війні і таке інше».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути