З 1 грудня поточного року розпочинається реалізація Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі препарати на основі порівняльних (референтних) цін.
Уряд України підтримав відповідну ініціативу Міністерства охорони здоров’я, випустивши прийняту 14.08.2013 постанову №732, повідомляє прес-служба Держпідприємництва України.
Пілотний проект поширюється на такі зареєстровані в Україні під загальноприйнятою назвою «Інсулін» препарати як інсулін людський, інсулін аспарт, інсулін детемір, інсулін гларгіну, інсулін глюлізін, інсулін лізпро.
З 1 лютого 2014 року обіг препаратів інсуліну, зокрема їх закупівля за кошти місцевих бюджетів, здійснюватиметься після декларування зміни оптово-відпускної ціни на такі препарати, яка не може перевищувати встановлений МОЗ граничний рівень оптово-відпускних цін на них. Граничні постачальницько-збутові та торговельні (роздрібні) надбавки на препарати інсуліну встановлюються згідно з постановою Кабміну № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення».
Задля забезпечення реалізації положень прийнятого нормативного акта МОЗ за погодженням з Мінекономрозвитку, Антимонопольним комітетом та Держпідприємництвом у місячний строк має затвердити порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну, враховуючи порівняльні (референтні) цін. На основі зазначеного порядку у подальшому буде визначатися граничний рівень оптово-відпускних цін на препарати інсуліну.
Очікується, що використання порівняльних (референтних) цін дозволить знизити вартість препаратів інсуліну, розширить доступність громадян України до лікування, а також дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти.