chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні спостерігається дефіцит інсуліну через тендерні суперечки

19 квітня 2013 о 11:35

Відразу в кількох областях України виник дефіцит інсуліну — життєво необхідного препарату для діабетиків. Регіональні відділення МОЗ не можуть провести його закупівлю через скарги державної фармацевтичної компанії «Індар» в Антимонопольний комітет України.

Компанія бореться за відновлення своїх позицій на ринку обсягом 600 млн грн і зараз вимагає відновити централізовані держзакупівлі препарату від діабету.

 

«Індар» подав скарги на 13 тендерів. Компанія поскаржилася на те, що умови тендерів не дозволяють їй взяти в них участь, пояснив начальник відділу розгляду скарг у невиробничій сфері Управління з питань оскарження рішень у сфері держзакупівель Антимонопольного комітету (АМКУ) Роман Коваль.

 

«Головні порушення — це відсутність в умовах тендерів пункту про те, що в ньому може брати участь виробник препарату, еквівалентного оригіналу, хоча ця норма є у законодавстві. А також умова, що термін придатності препаратів після відкриття флакона становить 42 дні, а картриджа — 28 днів», — уточнив він.

 

Також «Індар» скаржився на пункт, в якому вказується, що переможець тендеру оплачує послуги юристів, які супроводжували проведення тендеру. Комітет припинив проведення 13 тендерів, у восьми з них зобов'язав організаторів змінити конкурсні умови.

 

Один з чиновників на правах анонімності зазначив, що «умови конкурсів дійсно були непрозорими». Чи будуть у зв'язку з цим застосовані якісь санкції до чиновників, він не уточнив.

 

Зараз «Індар» займає близько 30% ринку продажів інсуліну в натуральному вираженні. Великими гравцями також є «Фармак» (32%) і Novo Nordisk (30%). Решта припадає на компанії Sanofi-Aventis, Eli Lilly і «Біотон». Практично 100% інсуліну на ринку закуповують за державні кошти. За даними МДА, цього року на закупівлю інсуліну виділили трохи більше 600 млн грн.

 

Дії «Індару» зрозумілі — компанія намагається повернутися на ринок, говорить директор консалтингової компанії «Агентство медичного маркетингу» Юрій Чертков.

 

Держава вже переходила на централізовані закупівлі інсуліну у «Індару». Це відбулося в 2002 році. Після цього стали надходити скарги пацієнтів на якість інсуліну.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути