chrome firefox opera safari iexplorer

Ліки в Україні на 60% дорожчі, ніж в Росії та Білорусі

16 вересня 2013 о 21:44

В Україні ціни на ліки в середньому на 60% вище, ніж в Росії і Білорусі.

Про це повідомив народний депутат від партії БЮТ, член тимчасової комісії з розслідування діяльності Міністерства охорони здоров'я України Павло Петренко, повідомляє УНІАН.

За його словами, на запит тимчасової слідчої комісії Держінспекція по цінам зробила аналіз цін 29 базових препаратів, які сьогодні продаються в українських аптеках.

Відомство, за словами нардепа, виявило, що середні роздрібні ціни вказаних препаратів в Україні вищі, ніж в сусідніх країнах більш ніж на 60%.

Депутат підкреслив, що проблему може вирішити введення в Україні референтних цін на лікарські засоби і медпрепарати.

Окрім цього, за його словами, є проблема, пов'язана з постачальниками і імпортерами.

«Чи готові вони обмежити свою рентабельність. Не заробляти 35-40%, а заробляти 5-10%», — відзначив він.

За словами представника МОЗу Віктора Чумака, лобісти крупних імпортерів всіляко заважатимуть введенню референтних цін.

«Відчувається опір. Є сумніви, що крупні гравці на фармринку відмовляться від мільярдних доходів», — відзначив він.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути

Новини Дивитися всі