chrome firefox opera safari iexplorer

За рейтингом Doing Business-2014 Україна знаходиться між економіками Ливану та Папуа новою Гвінеєю

29 жовтня 2013 о 10:18

Україна піднялася у рейтингу легкості ведення бізнесу з 137 сходинки на 112.

Такими є результати рейтингу Doing Business-2014, який складає група Світового банку.

Загалом було досліджено 189 країн.

Україна знаходиться між економіками Ливану, який посів 111 місце, та Папуа новою Гвінеєю, яка посідає 113 місце.

Найкращими країнами для ведення бізнесу визнано Сінгапур, Гонконг, Нову Зеландію, США, Данію, Малайзію, Південну Корею, Грузію, Норвегію та Великобританію.

Сусідні з Україною країни колишнього СРСР виявилися легшими для ведення бізнесу. Так, Білорусь посідає 63 місце, Молдова – 78, а Росія – 92.

Водночас експерти зазначають, що Україна одни з країн, в які за останні роки ситуація покращується.
"Україна покращилась найбільше у 2012-13 роках, впроваджуючи реформи у 8 з 10 сфер. Вона спростила можливість для початку бізнесу ", — зазначили експерти.

За оцінками експертів Світового банку, найбільш вражаючий успіх України продемонструвала в дерегуляції в будівництві: у цьому субрейтингу країна піднялася одразу на 145 позицій — на 41 місце.

У реєстрації власності в Doing Business 2014 Україна посіла 97 місце, чим покращила свій минулорічний результат на 61 позицію. А прогрес у сфері доступу до кредитування дозволив у тій сфері піднятися ще на 11 позицій і показати високий 13 результат.

За іншими критеріями зафіксовано або невелике покращеннія (у сплаті податків на 4 позиції, у створенні бізнесу — на 3), або відсутність прогресу ( міжкордонна торгівля, виконання контрактів), або навіть погіршення результатів (в захисті інвесторів на 1 позицію, доступі до електроенергії — на 2, а в процедурі банкрутства — на 5), зазначає Інтерфакс-Україна.

В результаті Україна залишається в числі світових аутсайдерів у субрейтингах доступу до енергопостачання (172-е місце), сплати податків ( 164- е), процедури банкрутства ( 162- е), міжкордонної торгівлі ( 148- е) і захисту інвесторів (128- е).

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути