chrome firefox opera safari iexplorer

Ліні Костенко вручать у Римі відзнаку за «жертовність та гуманізм»

25 листопада 2013 о 15:07

Українська письменниця Ліна Костенко, якій цього року виповнилось 83 роки, стала лауреатом міжнародної відзнаки імені Омеляна Ковча «за внесок у розвиток діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму».
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на ініціативу «Першого грудня».

Церемонія вручення відзнаки відбудеться 26 листопада у Римі.

Лауреатами цьогорічної відзнаки стали також благодійниця, педагог і громадський діяч Зеня Кушпета з Канади, дослідник історії євреїв у Східній Європі, професор ізраїльського університету Бен-Гуріона Шимон Редлих і християнська спільнота Святого Егідія, яка діє у понад 70 країнах світу.

Довідка: Відзнаку Блаженного Священномученика Омеляна Ковча однойменний комітет заснував у 2010 році. Її вручають щорічно за значний внесок у справу екуменічного і культурного діалогу, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння та за особистий життєвий приклад жертовності і гуманізму. Почесним головою комітету є Кардинал Любомир Гузар. Діяльність комітету здійснюється під патронатом Глави УГКЦ.

Омелян Ковч – греко-католицький священик, блаженний католицької церкви. Під час німецької окупації Західної України, намагаючись врятувати євреїв від знищення, хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, не зважаючи на заборону цього владою. Звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії навесні 1943 року був заарештований гестапо і ув'язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність. 25 березня 1944 року був газований та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути