chrome firefox opera safari iexplorer

Ідеальний час для ранкової кави — між 9:30 і 11:30

09 листопада 2013 о 10:02

Більшість із нас розпочинає ранок із чашки гарячої кави. Американські учені провели ретельне дослідження і встановили кращий момент для споживання гарячого напою.

Про це повідомляє Вести.ру з посиланням на The Telegraph.

«Представники Університету здоров'я у Бетесді, штат Меріленд, дійшли висновку, що краще всього пити каву між 9:30 і 11:30 ранку. Наприклад, о 10:30. Саме в цей час кофеїн краще всього взаємодіє з важливим гормоном кортизолом. Він відповідає за внутрішній годинник людського організму», — відзначає видання.

Рівень кортизолу підвищується вранці, відразу після пробудження, і залишається високим до 9 годин ранку, після чого починає різко падати. Саме у цей момент йому потрібна сильна «зарядка». 

Інакше, якщо пити каву раніше, коли в організмі ще не накопичилося достатньої кількості кортизолу, то ваша чутливість до кофеїну різко знизиться. Тому багато кому для того, щоб прокинутися, доводиться випивати не одну, а дві чашки кави.

За словами лікарів, при споживанні кофеїну працює той самий принцип, що і з ліками: їх треба приймати вчасно.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути