chrome firefox opera safari iexplorer

У Національній опері глядачів здивували новим прочитанням казки про царя Салтана

19 листопада 2013 о 12:16

16 листопада в Національній опері України показали прем'єру опери «Казка про царя Салтана» у новому прочитанні.

Над постановкою працювали головний режисер театру Анатолій Солов'яненко, диригент Микола Дядюра, художник Марія Левитська, хормейстер Богдан Пліш і балетмейстер Віктор Яременко. Вони зуміли вразити уяву навіть найвибагливішого шанувальника класичної опери і виконанням артистами своїх партій, і фантастичною сценографією, балетом, мультиплікацією і візуально-графічними ефектами.

У цей вечір на сцені виступали: Сергій Ковнір (Салтан), Вікторія Ченська (Цариця Мілітрісе), Сергій Пащук (Царевич Гвідон), Лілія Гревцова (Царівна- Лебідь), Тамара Калінкіна (Кухарка) та інші провідні майстри оперної сцени. Для вистави придумали більше 350-ти розкішних унікальних костюмів і близько 5 тис. метрів мальовничих декорацій.

«Взявшись за нове прочитання класичної опери Миколи Римського-Корсакова „Казка про царя Салтана“ — твір, безумовно, дуже цікавий і сценічно, і музично — ми намагалися прокласти своєрідний музичний місток для майбутніх поколінь шанувальників оперного мистецтва, — сказав режисер Анатолій Солов'яненко. — Нам дуже хотілося б, щоб діти входили в світ казки не лише за допомогою комп'ютерних ігор, але і за допомогою прекрасної музики. Потрібно з найменших років долучатися до високого мистецтва, і наше головне завдання — допомагати батькам зробити це мистецтво цікавим і доступним для діточок будь-якого віку».

Історія постановок і виконання «Казки про царя Салтана» різноманітна. Право першої постановки в 1900-му році композитор надав Російській приватній опері. Дія відбувається частково в місті Тмутаракані, частково на острові Буяні... На київській сцені «Казка» вперше була поставлена ​​в 1908-му році. Саме ця постановка йшла і у фатальному 1911-му, коли під час парадного спектаклю для двору і міністрів імператора Миколи ІІ був смертельно поранений прем'єр-міністр Росії Петро Столипін. Наступна прем'єра «Казки про царя Салтана» відбулася в 1917-му році. Згодом до шедевру Миколи Римського-Корсакова театр звертався неодноразово Востаннє — у 1949-му (коли відзначали 150 років з дня народження Олександра Пушкіна).

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути