chrome firefox opera safari iexplorer

Україна виявилася менш депресивною, ніж Росія

11 листопада 2013 о 09:54

Вчені попереджають: кількість людей з діагнозом «депресія» безпосередньо залежить від рівня доступності медичних послуг — наприклад, в Іраку такий діагноз майже не ставлять, тому що там з такою проблемою до лікарів не ходять.

Українці нечасто страждають від хронічного поганого настрою: у нашій країні діагноз «клінічна депресія» поставили менш ніж 4% громадян (близько 1,8 млн осіб). Такі результати дослідження австралійським Університетом Квінсленда лікарської статистики. Згідно з даними аналізу, найвищий рівень депресії — на Близькому Сході і в Північній Африці, у Східній Європі та в Карибському регіоні (там такий діагноз отримали понад 7% населення). А найнижчий рівень зафіксований у Східній Азії, Австралії та Новій Зеландії. У Росії, на відміну від України, відсоток людей з діагнозом «клінічна депресія» досить високий (7%, або 10 млн осіб), пише «Сегодня».

Вчені попереджають: кількість людей з діагнозом «депресія» безпосередньо залежить від рівня доступності медичних послуг — наприклад, в Іраку такий діагноз майже не ставлять, тому що там з такою проблемою до лікарів не ходять. У деяких країнах взагалі немає лікарської статистики, тому вченим довелося робити висновки на основі власних розрахунків і опитувань населення.

За словами психолога Олександри Чистиліна, рівень захворюваності депресією пов'язаний з новинним фоном, рівнем демократії в країні і умовами роботи.

«Судити по поставлених діагнозами не зовсім коректно: українці не люблять ходити по психологам, та й взагалі по лікарях. Американці тікають після тижня похмурого настрою до лікаря, а у нас це — звичайнісінький тиждень. Якщо говорити про різницю з Росією, то вищий рівень депресивності можна пояснити тим, що у них більш жорсткі закони, похмурий новинний фон, більше відчуття тиску на населення і більше агресії, що йде від самого населення. Все це впливає на настрій людини: вона не почувається вільною, а «клітка» завжди знижує фон щастя . Ну, а друга причина — можливо, що у великих містах Росії походи по психологах популярніші, ніж у нас».

«Українці багато думають про гроші. Але все ж таки менше, ніж росіяни. Швидше за все, незважаючи на часті стреси і безліч причин для поганого настрою, українці здатні переживати зневіру самостійно і не впадати в депресію. На неї просто немає часу: робота не дає зупинитися і захопитися «стражданням». Росіяни, мені здається, більш ліниві, більш схильні перекладати провину за свої проблеми на владу і помітно більше п'ють (адже це також одна з передумов до діагнозу) — звідси і депресія», — говорить психолог Наталія Єфименко.

Згідно з даними ВООЗ за 2011 рік, від клінічної депресії в світі страждають близько 121 млн людей (зафіксовані випадки). Причому в країнах з відносно високим рівнем доходів симптоми депресії спостерігаються у 28% населення, а в країнах з середнім і низьким рівнем доходів (у тому числі в Україні) — всього у 20%. Так що низький рівень депресії в Україні може бути пов'язаний і з рівнем доходів. «Чим менше людина думає про доходи, тим вона щасливіша. Заможна людина боїться втратити накопичене, і це призводить до ще більш важких стресів, — каже психолог Олексій Васильєв. — Тому в бідних країнах люди бувають щасливішими».

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути