chrome firefox opera safari iexplorer

Забужко презентувала громадський проект про Шевельова

12 листопада 2013 о 15:55

Українська письменниця, філософ та перекладач Оксана Забужко презентувала новий громадський проект «Хто такий Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства». Про це повідомляє УНН.

«Гід по Шевельову» передбачає серію культурних та освітніх заходів, зокрема письменниця проведе публічні лекції про Юрія Шевельова у Києві та Харкові, а також публічні дискусії та презентації. Забужко чекає, що на її захід прийде «та сама публіка, яка в дні «вересневого погрому» ринулась в Інтернет шукати інформацію про Юрія Шевельова».

Під час заходів пані Оксана презентуватиме книгу листувань із Шевельовим, яка була видана два роки тому. Окрім того, письменниця зазначає, що таким чином сподівається відкрити для багатьох українців те, чим варто пишатись.

«Будь-яка промоція української культури з боку української влади відбувається, коли вона щось атакує. От коли відбувається такий брутальний хамський «наїзд», тоді українці відкривають, що є щось таке, чим варто пишатись», — каже Забужко.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути