chrome firefox opera safari iexplorer

Замість дитячого музичного театру, Троїцький хоче створити «Центр Сковороди»

13 листопада 2013 о 14:01

Режисер і продюсер Влад Троїцький, який нещодавно закрив свій театр «Дах» і очолив Дитячий музичний муніципальний театр на Подолі, хоче провести на новому місці реформи, перетворивши театр в головний столичний майданчик сучасної хореографії та опери.

Під час недавньої творчої зустрічі в Музеї театрального музичного та кіномистецтва на території Києво-Печерської Лаври Влад Троїцький зробив кілька гучних публічних заяв — вже в статусі керівника нового театру, повідомляє кореспондент Дзеркало Тижня.

Троїцький зізнався, що хоче подолати недовіру колективу до нового, до творчих пошуків. Він каже, що в трупі вже є люди, які готові до експериментів, але будуть залучатися і нові творчі особистості: «Нікого виганяти не буду. Ті люди, які хочуть щось робити, будуть робити. Хто не хоче, з тими будемо прощатися».

У планах Троїцького — перейменування Дитячого муніципального театру. Він хоче зробити його «​​Центром Сковороди» («оскільки нинішню повну назву неможливо вимовити») . Якщо це відбудеться, то буде «осучаснений» репертуар, хоча і залишаться класичні версії спектаклів.

«Виставу повинна дивитися сучасна дитина і це повинно їй бути цікаво», — підкреслив він.

Троїцький припустив, що дитячий театр незабаром стане центром сучасної хореографії. Буде запущений ряд спільних проектів з Британською Радою в Україні, Французьким інститутом в Україні. Будуть запрошені представники сучасної хореографії з Німеччини, Великобританії, Франції, Ізраїлю, Росії.

У рамках подальшого масштабного проекту Троїцький також бачить створення Центру нової опери. За словами художнього керівника, майбутній центр Сковороди може працювати з 8 ранку до 12 ночі. Стартові проекти в оновленому театрі Троїцький обіцяє в грудні, а основні зміни навесні 2014 року.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути