chrome firefox opera safari iexplorer

Часта перевірка гороскопа негативно впливає на поведінку людини

16 грудня 2013 о 12:35

Захоплення гороскопами серйозно відбивається на поведінці людини, встановили вчені в своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Consumer Research.

У результаті аналізу команда фахівців з Університету Південної Кароліни і Університету Джонса Хопкінса виявила, що регулярна перевірка гороскопа пов’язана з імпульсивною поведінкою або виправданням своєї поведінки, у разі якщо передбачення було негативним.

“Негативні астрологічні прогнози стають причиною ризикованої поведінки, так як люди прагнуть заздалегідь компенсувати майбутні страждання “, – коментують автори роботи. “Ймовірно, це пов’язано з тим, що коли зірки вказують на негативні зміни в долі, то ми стаємо більш піддатливими перед різними спокусами “.

У ході дослідження вчені представили групі добровольців негативний прогноз і запропонували або піти на вечірку, або залишитися вдома і зайнятися прибиранням. При цьому якщо людина вибирала прибирання, це розцінювалося як більш розсудливе рішення.

Як з’ясувалося, любителі гороскопів в основному вибирали похід на вечірку. Вчені вважають, що таким вибором людина намагається змінити свою долю. У той же час люди, які не вірили в такі пророцтва, розділилися – хтось вирішив піти на вечірку, а хтось зайнятися домашнім прибиранням. Якщо ж людина вірить у те, що все вирішено і нічого не можна змінити, вона просто концентрується на майбутньому дні.

В астрології гороскоп – це схематичне зображення взаємного положення планет в небі на визначений момент часу. В якості координат використовуються екліптичні довготи небесних тіл, виражені в кутових градусах. Крім того, розраховуються кутові відстані між небесними тілами.

До цього тривалий час було прийнято вважати, що читання подібних прогнозів, навпаки, покращує настрій і спонукає людей вести себе менш егоїстично.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...