chrome firefox opera safari iexplorer

В цей день 34 роки тому ввели війська до Афганістану

25 грудня 2013 о 10:22

25 грудня 1979 року до Афганістану було введено «обмежений контингент» військ СРСР, а 15 лютого 1989-го остання колона радянських військ перетнула міст через Амудар’ю й була виведена з країни.

Через афганську війну (1979—1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України.

За статистикою, на сьогодні в Україні мешкає близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані, з яких було поранено понад 8000 і 3560 стали інвалідами. Не повернулися додому майже 3,5 тисячі українських воїнів.

Залишились без підтримки синів близько 2 тис. батьків і 3 тис. матерів, які нині досягли пенсійного віку. Стали вдовами 505 жінок і сиротами — 711 дітей.

Як відомо, у лютому 2014 р. виповниться 25 років від дня, коли останній солдат залишив територію Республіки Афганістан. За 9 років війни в Афганістані загинуло понад 3,5 тис. українців, пропало безвісті – 80, поранено – 8,5 тисяч вихідців з України, стали інвалідами понад 3500 осіб. За національним складом втрати українців є на другому місці серед інших народів колишнього Радянського Союзу.

Найболючішим є те, що серед загиблих у цій війні найбільша кількість солдат (понад 63%) не мала і 20 років. Тобто, по суті, гинули діти.

Щорічно 15 лютого наша країна вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув в далекому Афганістані, виконуючи обов'язок перед Батьківщиною, і висловлюємо співчуття сім’ям, які не дочекалися своїх близьких.

У 2014 році на державному рівні буде вшановуватись 25-та річниця виведення військ з Афганістану. Ця подія буде відзначатися на державному рівні, оскільки з ініціативи народних депутатів-учасників бойових дій Сергія Куніцина, Миколи Томенка та інших було прийнято Постанову Верховної Ради стосовно відзначення цієї дати на державному рівні.

Однак, не варто забувати і день введення першої колони військ на територію Афганістану, що відбулося 34 роки тому, і віддати належну шану учасникам бойових дій в Афганістані.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...