chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні набуває поширення сучасна система контролю за відвідуванням та успішністю учнів

10 грудня 2013 о 13:37

Навчання в школі — під суворим наглядом. В Україні набуває поширення сучасна система контролю за відвідуванням та успішністю учнів. Дедалі більше шкіл, окрім електронної бази даних, встановлюють при вході контрольний механізм. Як працює система автоматизації навчального процесу, дізнавалася Руслана Астахова.

Таке обладнання можна побачити вже у більшості українських шкіл. Спрацьовує воно завдяки спеціальним карткам, що містять особисті дані про людину. Безпека учнів та співробітників закладу гарантована: система дасть «зелене світло» лише власнику пластикової перепустки.

— Это специальный электронный документ, в котором вмонтирована внутри антенна, которая находится вокруг карточки и чип, где находятся данные об ученике. 

Прикладаючи картку до механізму, учень автоматично реєструється в електронній системі. Протягом кількох хвилин батьки отримують інформаційне повідомлення на телефон. Тож вони завжди знають, де їхня дитина — у стінах школи, або за її межами. Та ж програма і для персоналу. Різниця тільки в тому, що дані про працівників зберігаються в електронній системі, яку контролює директор.

Олександр Бірюк, директор гімназії №315:

— Батьки повинні бути спокійні, коли їх дитина навчається у школі. Я можу зайти в базу даних, подивитись, який вчитель коли прийшов на роботу. Це дисциплінує учнів і дисциплінує вчителів. Уже деякі домашні завдання виставлені

Ось так виглядає електронна система контролю діяльності школи та учнів. Тож приховати зауваження, або «забути» домашнє завдання не вдасться. Усю цю інформацію батьки можуть знайти тут, на особистій сторінці дитини.

Юрій Вітомський, голова батьківського комітету:

— Я не жду, когда я приду домой, попрошу дневник. Какие оценки получил, что получил, скажет правду ребенок, не скажет правду. Я вижу, когда он вошел в школу, какие были уроки, какие он получил оценки. Если он получил 2, то эта двойка раскрывается, я вижу, за что он ее получил.

Нині керівники навчальних закладів разом із батьками встановлюють таку систему за особистим бажанням і власним коштом. Утім, найближчими роками очікують, подібну модернізацію запровадять в кожній школі.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути