chrome firefox opera safari iexplorer

ЄС закликав скасувати скандальні закони і припинити насильство

20 січня 2014 о 17:29

Євросоюз стурбований прийнятими 16 січня законами і закликає українську владу скасувати їх. Також ЄС підтвердив свою готовність підписати угоду про асоціацію.

Таким є рішення Ради ЄС, яке вона прийняла після обговорення ситуації в Україні.

Нагадавши про заяву верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон від 17 січня, Рада ЄС констатує, що зазначені законодавчі акти будуть «суттєво обмежувати українських громадян в їх фундаментальних правах на зібрання, ЗМІ і пресу, і серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства».

«ЄС закликає українську владу забезпечити скасування цих змін, і що це законодавство буде приведено у відповідність з європейськими та міжнародними зобов'язаннями України», — йдеться в рішенні.

Крім того, ЄС висловив стурбованість у зв'язку з останнім розвитком подій в Україні і закликав «усі сторони за допомогою всебічного діалогу шукати демократичний вихід з нинішньої політичної кризи, який би відповідав сподіванням українського народу».

«ЄС закликає всі зацікавлені сторони проявляти стриманість, а владу — повною мірою поважати і захищати мирних демонстрантів, право на зібрання та свободу слова і преси. Всі акти насильства повинні бути належним чином розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності», — йдеться у рішенні ЄС.

Водночас , Брюссель також нагадав про висновки Ради від 10 грудня 2012 року.

«ЄС, як і раніше, відданий політичній асоціації та економічній інтеграції України, заснованої на повазі до спільних цінностей, і підписання угоди про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі — як тільки Україна буде готова», — йдеться у рішенні Ради ЄС.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Суспільство

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути