chrome firefox opera safari iexplorer

Європарламент у резолюції щодо України засудив штурм Майдану і закликав владу до переговорів

12 грудня 2013 о 14:27

Європейський парламент прийняв резолюцію про ситуацію в Україні та результати Вільнюського саміту.

Зокрема, євродепутати закликали до негайної роботи посередницької місії ЄС на найвищому політичному рівні". Місія повинна надати допомогу в пошуку політичного вирішення кризової ситуації в Україні.

При цьому в документі висловлюється повна солідарність з демонстрантами за європейське майбутнє і закликає українську владу повною мірою шанувати громадянські права і фундаментальні свободи зібрань та мирних акцій протесту".

У той же час, засуджується застосування грубої сили проти мирних демонстрацій. У Європарламенті нагадали про те, що всі винні повинні бути покарані за результатами незалежного розслідування.

Крім того, у резолюції засуджується штурм Евромайдана в ніч на 11 грудня, «коли сили безпеки штурмували офіси опозиційних партій і незалежних ЗМІ, і переслідували демонстрантів».

Таким чином, влади повинні взяти участь в переговорах з протестувальниками, щоб уникнути ескалації насильства і дестабілізації в країні.

«Тому (ЄП) повторює, що стурбованості з боку українських властей, якими було виправдано прийняте в останню хвилину рішення про призупинення, повинно було прозвучати раніше для того, щоб дати їм можливість вирішувати це питання», — йдеться в прийнятій Європейським парламентом резолюції.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути