chrome firefox opera safari iexplorer

Європолітики про Майдан: Найважливіше — у Києві. Не все можна купити

14 січня 2014 о 13:53

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вважає, що найважливіші події Вільнюського саміту «Східного партнерства» відбулися на вулицях Києва.

Про це він заявив 14 січня під час сесії Європарламенту у Страсбурзі, беручи участь у дебатах за результатами литовського президентства в Євросоюзі, повідомляє ресурс «ЄС-Плюс».

«На вулицях Києва пройшли найважливіші моменти Вільнюського саміту. Це було не у Вільнюсі, а на вулицях Києва. Ми побачили Європу в її найбільшій популярності», — сказав президент Єврокомісії.

Він наголосив, що мирні акції на підтримку європейського шляху розвитку України підтверджують важливість цінностей ЄС не тільки для європейців.

«Коли в нас зараз стільки людей, розчарованих у ЄС, я думаю побачити так багато молодих і не тільки молодих людей, які замерзають на вулицях Києва й так високо тримають прапори ЄС, — це підтверджує, наскільки важливим є ЄС, його цінності не тільки для нас, тут у наших країнах-членах, але й для іншого світу», — сказав Баррозу.

У свою чергу, лідер групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Європарламенту Ханнес Свобода вважає, що нинішні акції протесту проти влади в Україні свідчить: не все можна купити за гроші.

«Ми отримали чіткий сигнал: Гроші не можуть купити все. Навіть росіяни не можуть купити все. Вони не можуть купити реформ, вони не можуть купити громадян. І дух Майдану – це, щось, що, можливо, нам потрібне в Європі: люди, що виходять на вулиці, щоб боротися за цінності», — сказав він.

«Іноді було б дуже непогано мати такі ж демонстрації в наших країнах-членах», — зізнався Свобода.

Як відомо, Україна і ЄС вели переговори про угоду про асоціацію з 2007 року, але 21 листопада 2013 року український уряд заявив про припинення роботи над підписанням угоди, що планувалося здійснити під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» ЄС 28-29 листопада.

Відтоді в Україні тривають мирні акції протесту проти такого рішення офіційного Києва, а спроби розігнати так званий «Євромайдан» лише посилюють протести.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути