chrome firefox opera safari iexplorer

Європолітики про Майдан: Найважливіше — у Києві. Не все можна купити

14 січня 2014 о 13:53

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вважає, що найважливіші події Вільнюського саміту «Східного партнерства» відбулися на вулицях Києва.

Про це він заявив 14 січня під час сесії Європарламенту у Страсбурзі, беручи участь у дебатах за результатами литовського президентства в Євросоюзі, повідомляє ресурс «ЄС-Плюс».

«На вулицях Києва пройшли найважливіші моменти Вільнюського саміту. Це було не у Вільнюсі, а на вулицях Києва. Ми побачили Європу в її найбільшій популярності», — сказав президент Єврокомісії.

Він наголосив, що мирні акції на підтримку європейського шляху розвитку України підтверджують важливість цінностей ЄС не тільки для європейців.

«Коли в нас зараз стільки людей, розчарованих у ЄС, я думаю побачити так багато молодих і не тільки молодих людей, які замерзають на вулицях Києва й так високо тримають прапори ЄС, — це підтверджує, наскільки важливим є ЄС, його цінності не тільки для нас, тут у наших країнах-членах, але й для іншого світу», — сказав Баррозу.

У свою чергу, лідер групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Європарламенту Ханнес Свобода вважає, що нинішні акції протесту проти влади в Україні свідчить: не все можна купити за гроші.

«Ми отримали чіткий сигнал: Гроші не можуть купити все. Навіть росіяни не можуть купити все. Вони не можуть купити реформ, вони не можуть купити громадян. І дух Майдану – це, щось, що, можливо, нам потрібне в Європі: люди, що виходять на вулиці, щоб боротися за цінності», — сказав він.

«Іноді було б дуже непогано мати такі ж демонстрації в наших країнах-членах», — зізнався Свобода.

Як відомо, Україна і ЄС вели переговори про угоду про асоціацію з 2007 року, але 21 листопада 2013 року український уряд заявив про припинення роботи над підписанням угоди, що планувалося здійснити під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» ЄС 28-29 листопада.

Відтоді в Україні тривають мирні акції протесту проти такого рішення офіційного Києва, а спроби розігнати так званий «Євромайдан» лише посилюють протести.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі