chrome firefox opera safari iexplorer

На Євромайдані запрацювала бібліотека

02 січня 2014 о 12:21

1 січня Конгрес українських націоналістів відкрив у своєму партійному наметі на Євромайдані публічну бібліотеку. За словами голови Конгресу Степана Брацюня, націоналісти таким чином приєднаються до просвітницької роботи, яка проходить зараз на Євромайдані, повідомляє прес-служба Конгресу.

Бібліотека носитиме ім'я засновника партії, голови ОУН, народного депутата трьох скликань Слави Стецько.

Тут можна буде ознайомитися з книгами на історичну тематику, зокрема з літературою про національно-визвольну боротьбу українців у ХХ столітті в рядах УПА і ОУН. Також в бібліотеці можна буде почитати підшивки газети «Нація і держава».

«На відкритті бібліотеку відвідає історик, професор, автор кількох десятків книг з історії України Володимир Сергійчук. Він подарує бібліотеці велике зібрання книг», — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, на Євромайдані діє IT-намет, що забезпечує мітингувальників безкоштовним інтернетом і наметовий міжконфесійний храм, в якому можуть помолитися всі учасники Майдану незалежно від конфесійної приналежності.

Також слід зазначити, що протягом останнього тижня Євромайдан став функціонувати як школа. На ранкових заняттях охочих навчають мистецтва бою. З 16:00 розпочинаються заняття з вивчення англійської мови. Вранці мешканці наметового містечка здійснюють оздоровчі пробіжки навколо Майдану.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути