chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені склали теплову карту людських емоцій

10 січня 2014 о 10:32

Нове дослідження довело, що люди відчувають різні емоції в певних частинах тіла.

Команда вчених з Університету Аалто у Фінляндії провела експеримент на 701 учаснику, яким демонстрували емоційні відео, фотографії різних виразів обличчя, історії і фільми, які викликають певні емоції.

Потім їх попросили використовувати силуети людини, згенеровані на комп`ютері, щоб позначити, де саме в тілі вони відчували той чи інший стимул, додаючи холодні або гарячі кольори.

«Ми часто думаємо що емоції — це те, що відбувається лише в розумі, але є безліч доказів того, що це відбувається і в нашому тілі», — пояснив автор дослідження Лаурі Нумменмаа  Lauri Nummenmaa) .

Вчені поєднали відповіді учасників, щоб скласти універсальні теплові карти широкого спектру емоцій.

Більшість основних емоцій викликало активність у верхній частині грудей, що, можливо, пов`язано із змінами в диханні і серцевому ритмі.

Відчуття у верхніх кінцівках нерозривно пов`язані зі емоціями зближення, як наприклад, злість і любов, а менша активність або тяжкість в кінцівках пов`язані з емоціями смутку і тривоги.

Теплові карти емоцій людмни. Теплі кольори показують місця де люди відчували збудження під час емоції , а холодні кольори — неактивні місця.

Зміни пов`язані з багатьма емоціями, а відчуття у горлі і животі з`являлися тільки коли люди відчували огиду.

У порівнянні з іншими емоціями, щастя викликало відчуття у всьому тілі.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі