chrome firefox opera safari iexplorer

Створено 3D-карту мозку людини

21 червня 2013 о 11:29

Міжнародна група вчених підготувала повну 3D-карту мозку людини, пише журнал Science.

На представленій нейрофізіологами карті можна побачити нервові клітини і їх закінчення завдяки надвисокій роздільній здатності — 20 мікрометрів.

«Ми складемо карти кількох інших (людських) мозків, що дозволить нам оцінити варіації в їх клітинній архітектурі. Крім того, ми об'єднаємо наше дітище з картою того, як з'єднуються фрагменти білої матерії в „свіжому“ мозку. Це допоможе нам знайти зв'язки між пристроєм кори і кількістю нервових закінчень в білій речовині», — відзначають дослідники.

Група вчених під керівництвом Кетрін Амунтс з Дослідницького центру міста Юліх (Німеччина) і Алана Еванса з університету Макгілла в Монреалі (Канада) створювали карту, розробивши нову методику сканування зрізів нервової тканини. Мозок спочатку розрізався мікротомом на 7,4 тисячі шарів, потім ці зрізи оброблялися спеціальним розчином, який робить клітини більш помітними для людського ока і комп'ютерних алгоритмів.

Потім зрізи просвічуються спеціальним сканером, а особливий комп'ютерний алгоритм об'єднує ці знімки. У результаті роздільна здатність карти по будь-якій з осей становитиме 20 мікрометрів, що дозволяє спостерігати за окремими нейронами.

Учені протестували цю технологію на мозку 65-річної жінки, який досить довго зберігався в формаліновому розчині. Через тисячу годин аналізу його знімків на комп'ютері їм вдалося отримати найбільш точну і дрібномасштабну карту мозку людини на сьогоднішній день.

Зазначимо, минулого місяця Єврокомісія виділила більше мільярда євро на створення моделі людського мозку. У разі успіху проект стане важливим внеском і в медицину, і в цифрові технології.

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути