chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи пропонують надати мисливським угіддям Януковича статус національних парків

24 лютого 2014 о 12:12

Як повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України, за роки президентства Януковича в Україні відбувся значний занепад заповідної справи. Нові національні парки не створювались, а ті, які були створені раніше — майже не підтримувалися державою, 4 з них взагалі залишились президентськими мисливськими господарствами.

Тож нині екологи пропонують новосформованому Уряду завершити створення національних парків, яке блокувалось Адміністрацією Президента Януковича.

З 2010 року, після приходу до влади Януковича, Державне управління справами не виконує Укази, якими передбачена реорганізація президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» у національні парки, повідомляє прес-служба НЕЦУ. Згідно Указів Президента України від 11 грудня 2009 року, вищезазначені президентські резиденції у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки, але цього не сталося і досі, однак кожного року виділялись величезні кошти з держбюджету на розбудову маєтків у цих резиденціях”. Наразі території президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька тис. га лісу), досі лишаються закритими для доступу простих громадян.

«Дніпровсько-Тетерівське» державне лісомисливське господарство, яке використовувалось Януковичем як мисливські угіддя (Сухолуччя), також мало стати національним парком. Мінприроди у 2010 році навіть були зібрані майже всі необхідні погодження для цього, окрім погодження директора цього господарства, яке і заблокувало створення національного парку на даній території.

За останні три роки Мінприроди підготувало документацію для створення 11 заказників та 5 пам‘яток природи загальнодержавного значення. Проекти Указів Президента про створення цих заповідних територій було погоджено із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалено на засіданнях Уряду та подано на розгляд Адміністрації Президента України. Проте Адміністрація Президента не передавала ці документи на підписання Януковичу. Серед проектів Указів Президента, які давно очікують підписання — 8 нових Указів про створення заказників та національних парків, серед яких і скандальний «Біличанський ліс» у Києві.

Отож, за повідомленням НЕЦУ, природоохоронці закликають Уряд вжити невідкладних дій по створенню національних парків, які блокувались командою Януковича:

1. Невідкладно забезпечити виконання Указів Президента про створення національних природних парків “Залісся”, “Білоозерський” та “Синьогора”;

2. Створити національний парк “Дніпровсько-Тетерівський”

3. Забезпечити підписання виконуючим обов’язки Президента України всіх восьми проектів Указів про створення нових вищезгаданих національних парків і заказників.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути