chrome firefox opera safari iexplorer

Новій владі запропонували 5 критеріїв для створення уряду

25 лютого 2014 о 16:20

Рух ЧЕСНО висунув 5 критеріїв щодо створення нового Уряду.

5 критериев ЧЕСНО

Владі запропонували критерії для нового уряду

Про це повідомляється на сайті руху.

Рух звернувся до політичних сил парламенту, на яких зараз лежить відповідальність за формування уряду, з вимогою надзвичайно відповідально поставитися до цього процесу. Заради створення чесного уряду пропонується дотримання 5 критеріїв для формування нового персонального складу Кабінету Міністрів та керівництва інших органів виконавчої влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖІнваліди просять не допускати члена «Батьківщини» Денисову в Кабмін

1. Професійність. Нові керівники міністерств та відомств мають бути якісними управлінцями з досвідом керування командами, а також обізнаними із особливостями функціонування відповідної сфери в Україні та найкращими іноземними практиками керування у відповідній сфері. Політики мають віддати перевагу не відомим партійним спікерам чи представникам, а компетентним людям, які здатні взяти тягар за здійснення непростих реформ.

2. Доброчесність. Майбутні високопосадовці не можуть мати корупційної історії, тобто щодо них не повинні існувати обгрунтовані підозри у причетності до корупційних правопорушень. Вони також не можуть бути причетними до порушень прав і свобод людини. При цьому йдеться не тільки про підозри, які висувалися державними органами, але насамперед про ті, які з’явилися внаслідок журналістських розслідувань авторитетних громадських організацій та засобів масової інформації.

3. Прозорість статків. Майбутні високопосадовці повинні оприлюднити свою декларацію про майно, доходи і витрати до розгляду питання про призначення на посаду і оприлюднювати в подальшому щорічно відповідно до законодаства та високого суспільного запиту на прозорість. При цьому задеклароване майно і доходи повинні відповідати реальному стилю життя особи. Треба попрощатися з практикою, коли Бентлі в гаражі називають в деклараціях “Жигулями”.

4. Підзвітність. Нові керівники щонайменше протягом місяця з моменту призначення мають ознайомити суспільство зі стратегічними завданнями міністерства (відомства) та регулярно звітувати перед суспільством про виконану роботу.

5. Нова генерація. Суспільство очікує побачити в складі нового уряду нові обличчя з незаплямованою репутацією, авторитетом серед професійних кіл та журналістів, з новими ідеями та якісною освітою. У світлі суспільних вимог щодо проведення люстрації – жодна людина з уряду Азарова, а також з числа парламентарів, які зокрема голосували за “диктаторські закони” від 16 січня, не може обіймати посаду в новому уряді.

Рух підсумовує свої критерії твердженням, що новий Кабінет Міністрів має стати уособленням гідності, яка стала ключовим двигуном суспільного повстання за Європейську демократичну Україну.

Джерело: УНІАН
Розділи: Громадська думка

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути