chrome firefox opera safari iexplorer

Туристам дозволили малювати на Великій Китайській стіні

10 березня 2014 о 18:28

Надряпати сокровенне або просто залишити свій слід в історії відтепер зможуть усі відвідувачі Великої Китайської стіни.

Будівництво стіни, яка є одним з головних символів Піднебесної, почалося в період Воюючих царств в V-III століттях до нової ери. Всупереч існуючим помилкам, стіна ніколи не була єдиним оборонним спорудженням — вона будувалася в різних частинах країни при різних династіях у різних цілях.

Загальна довжина Великої Китайської стіни, згідно з останніми висновками вчених, сягає 21,196 тисячі кілометрів. Свій первозданний вигляд зберегли не більше 10% від загальної протяжності стіни, решта отримали серйозні пошкодження, притому виною тому не тільки недруги могутньої імперії або природні стихії, але й туристи, що прикрашають «фасади» оборонної споруди нагадуваннями про себе.

Щоб усмирити вандалів, боротися з якими місцеві наглядачі просто втомилися, для сакраментальних графіті була виділена окрема ділянка стіни.

Туристам дозволили малювати на стінах вежі номер 14 на одній з найбільш відвідуваних ділянок — Мутяньюй. Влада прогнозує, що більшість залишених написів буде зовсім не китайською, а англійською.

У перспективі на цій ділянці планують встановити електронну сенсорну панель для графіті. Втім, в цьому випадку дорога у вічність буде замовлена.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути