chrome firefox opera safari iexplorer

“Кобзар єднає”: у четвер представлять проект про Шевченка з відомими сучасниками

20 травня 2014 о 16:25

22 травня телебачення Української греко-католицької церкви Живе ТБ та Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка представляють проект «Кобзар єднає». Це — інтерв’ю з відомими українцями про Тараса Шевченка. Зокрема з Мирославом Мариновичем, Євгеном Сверстюком, Джамалою, Блаженнійшим Любомиром (Гузаром), Святішим Патріархом Філаретом, Блаженнійшим Святославом (Шевчуком), Валентином Сильвестровим, Євгеном Станковичем, Тарасом Компаніченком та іншими (всього їх п’ятнадцять).
— Коли наприкінці минулого року ми започатковували цей телепроект, то розуміли, що Україна потребує об’єднання, — говорить народний депутат Юрій ДЕРЕВ’ЯНКО. — Але не думали, що ця тема стане настільки актуальною. Тарас Шевченко — це дуже потужний символ єдності українців. Кожна епоха, кожен критичний період у житті народу відкриває нам нового Тараса, який своєю творчістю дає відповіді на найскладніші питання, зокрема — політичні, пов’язані з українством.
 
— Глибока проблема в сприйнятті Шевченка — це жорстка «зашлакованість» образу, — продовжує директор Живого ТБ Лук’ян СЕЛЬСЬКИЙ. — Українці звикли бачити його у важкому «мужицькому» кожусі та з обличчям, обрамленим такими ж важкими вусами. Совєти так довго сіяли в нашій свідомості прямокутний, наче домовина, образ Кобзаря, що ми навіть зараз готові поховати в ньому Тараса справжнього, цікавого, юного й людського. Тож від перших секунд кожної серії телепроекту «Кобзар єднає» ми буквально примушуємо глядача якнайширше розкрити власну уяву й стати в площині ХІХ століття — з його справжніми звуками, запахами й барвами.
 
— Одна з наших основних проблем була та, що ми не любили (й не знали!) себе самих, — зазначає співачка ДЖАМАЛА. — Тепер багато що змінилося. Не обійшлося тут й без Шевченкової участі. (У складні часи кожен народ опирається на власних героїв.) У останні дні Майдану, коли було неймовірно боляче, я загрузила в Youtube Шевченка і просто слухала нон-стоп — хотілося ще більше відчути свою українськість. Мені здається, що зараз поет звучить, говорячи сучасною мовою, в форматі 3D. Тобто аналітично, актуально й об’єднавче.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути