chrome firefox opera safari iexplorer

15 причин, чому ви не повинні виправдовуватись

24 липня 2014 о 13:27

tumblr_n5jkslXekQ1tz12lbo1_1280

Чимало наших рішень викликають питання та коментарі від оточуючих. Члени сім’ї, друзі і навіть незнайомці чомусь завжди мають власну думку з приводу того, як нам варто себе поводити, як виглядати, з ким спілкуватись і як будувати відношення.

Іноді ці люди заходять так далеко, що вимагають у вас пояснень вашого особистого життєвого вибору. Популярний психолог і блогер Девід Вільям вважає, що ми зовсім не зобов’язані відповідати, коли вас питають про що-небудь. 

1. Ви не зобов’язані нікому пояснювати свою життєву ситуацію

Якщо ви живете в громадському шлюбі, або мотаєтесь з одної зйомної квартири в іншу, або живете з батьками, хоча вам уже давно не двадцять – ви не зобов’язані нікому звітувати, чому ви робите саме так, а не інакше. Якщо ви повністю в курсі своєї життєвої ситуації, то це означає, що у вас є власні причини зберігати її такою, і вони нікого не стосуються.

2. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші життєві пріоритети

У вас є власні думки про те, що можна зробити для комфорту і щастя ваших близьких і вас самих – це і є вашим пріоритетом. Так як ви всі унікальні особистості з різними цінностями, мріями і бажаннями, пріоритети однієї людини, без сумніву, будуть відрізнятись від пріоритетів іншої. Ви самі визначаєте власні, і не повинні звітувати ні перед ким.

3. Ви не зобов’язані вибачатись, якщо вам не жаль.

Якщо ви не жалкуєте про свої дії, як і раніше вважаєте, що хтось був не правий, або не особливо потребуєте пробачення, ви не повинні вибачатись. Багато людей намагаються надто швидко вибачитись, щоб скоріше залікувати рани, які ще не готові до такого “лікування”. Це може лише погіршити положення. Вам справді не варто просити пробачення, якщо ви не відчуваєте себе винним.

4. Ви не зобов’язані ні перед ким виправдовуватись за час, проведений на самоті

Багато хто боїться бути “грубим”, “антисоціальним”, “гордим” якщо скасовує плани або відмовляється від запрошень тому, що їм потрібно якийсь час побути наодинці з собою, щоб розслабитись, перезавантажитись або просто почитати хорошу книгу. Насправді такі самотні тайм-аути – цілком нормальна практика, яка потрібна більшості з нас. Беріть їх впевнено і не заморочуйтесь з приводу пояснень.

5. Ви не зобов’язані погоджуватись ні з чиїми особистими поглядами

Лише тому, що хтось захопливо розповідає про свої погляди, не потрібно сидіти і кивати в знак згоди з усім. Якщо ви не розділяєте цих ідей, несправедливо по відношенню до себе та інших робити вид, що ви з ними згодні. Краще спокійно заперечити їм, ніж накопичувати незгоду і розчарування.

6. Ви не зобов’язані казати “так”

Ви маєте повне право сказати “ні”, якщо для згоди немає вагомих причин. Найбільшого успіху у всіх сферах досягають люди, які оволоділи майстерністю відмовлятись від усього, що не є їх пріоритетом. Визнавайте доброту інших людей і будьте вдячними, але сміливо кажіть “ні” всьому, що відволікає вашу увагу від основних цілей.

7. Ви не зобов’язані виправдовуватись за власну зовнішність

Ви можете бути стрункі чи повні, високі або низькі, симпатичні або ординарні, але ви не повинні нікому пояснювати, чому ви виглядаєте саме так. Ваша зовнішність – виключно ваша справа, тут ви зобов’язані лише самому собі. Не дозволяйте зовнішньому виду визначати вашу самооцінку.

8. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші переваги в їжі

Є певні продукти, які просто не подобаються вам з різних причин – від смакових якостей до їх впливу на ваше здоров’я. Якщо хтось пристає до вас з питаннями, чому ви їсте (або не їсте) ті чи інші продукти, не звертайте на це увагу і скажіть, що почуваєте себе чудово, харчуючись саме таким чином.

9. Ви не зобов’язані нікому звітувати про ваше сексуальне життя

Якщо ви перебуваєте в близьких стосунках з дорослою людиною за взаємною згодою, то нікого не стосується де, як і коли ви влаштовуєте своє сексуальне життя. Ви можете чекати шлюбу, вступати у випадкові зв’язки і навіть експериментувати з людиною однієї статі з вами – до тих пір, поки ви отримуєте задоволення – це винятково ваша особиста справа.

tumblr_n0ww2dzQCQ1qe0lqqo1_1280

10. Ви не зобов’язані нікому пояснювати свій кар’єрний вибір

Іноді обставини змушують нас обирати між роботою і особистим життям. Це рішення не завжди дається легко, і ви можете в підсумку обрати роботу – не тому, що не турбуєтесь про свою родину, а тому, що цей вибір дає вам безпеку та впевненість у майбутньому. В будь-якому випадку, ви не зобов’язані пояснювати оточуючим, чому ви надали перевагу роботі або сім’ї, якщо впевнені, що робите все так, як треба.

11. Ви не зобов’язані пояснювати свої політичні або релігійні погляди

Якщо ви демократ, консерватор, католик, православний чи протестант – це ваш особистий вибір. Ви не повинні пояснювати свою віру. Якщо хтось не може прийняти вас таким, яким ви є – це його проблема, а не ваша.

12. Ви не повинні пояснювати, чому самотні

Одружені ви чи ні, заміжні або ні, – це не повинно турбувати нікого, окрім вас. Самотність – не проблема. Ви вільні у виборі того, вступати у відносини чи ні. Просто пам’ятайте: ви – це не ваш сімейний стан. Не варто клеїти на себе та інших безглузді етикетки.

13. Ви не повинні ні з ким зустрічатись лише тому, що вас попросили

Хтось може бути милим і симпатичним, але ви не повинні йти на побачення з ним. Якщо ви відчуваєте в глибині душі, що вам не потрібна ця зустріч, то не ходіть на неї. Знайдіть причину для відмови і не зміюйте свого рішення.

14. Ви не повинні нікому пояснювати своє рішення про шлюб

Незалежно від того, хочете ви одружитись і завести дітей або ж залишитись вільним і бездітним, це залишиться вашим рішенням. Навіть якщо ваша мама просто марить внуками, їй доведеться змиритись з вашим життєвим вибором, як важко для неї це б не здавалось.

15. Ви не зобов’язані пояснювати ваш вибір у відносинах

Іноді люди роблять недолугі зауваження щодо ваших романтичних відносин. Напевно хтось казав, що ви “не ідеальна пара” або що вам варто пошукати когось іншого. Тим не менш, в цьому питанні ви підзвітні лише самому собі і більше нікому. Живіть власним життям і ніколи не переривайте і не зберігайте відносини лише тому, що хтось вам щось сказав. Здійснюйте помилки і вчіться на них – це і є справжнє життя.

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути