chrome firefox opera safari iexplorer

Музеями в Україні повинні керувати менеджери, а не історики, — Мінкульт

31 січня 2012 о 15:27

Сьогодні не достатньо бути фахівцем з історії та мати наукові досягення, аби керувати музеєм. Музеям потрібні хороші фінансові показники та директора із менеджерськими якостями.

Так пояснив низку звільнень директорів київських музеїв міністр культури Михайло Кулиняк, передає кореспондент Телеканалу новин «24».

Зокрема, міністр зазначив, що звільняють зараз не усіх директорів, а лише декілька. Так серед 25 заповідників, лише у трьох були змінені директори. А щодо музеїв, то із 15 працюючих було звільнено лише двох директорів.

Загалом сьогодні міністру культури, який прийшов розповісти про підсумки 2011 року, довелося несолодко. Брифінг міністра переріс у палку дискусію, де очільнику міністерства потрібно було пояснювати свої рішення.

«Бути директором — не привілеї і не подарунок за заслуги, а важка робота. Звільнені директори отримають нову роботу. Вони залишаться працювати на користь музеїв. Але не директорами», — підсумував Михайло Кулиняк.

Нагадаємо, на днях Міністерство культури майже одночасно змінило керівництво трьох знакових музеїв: Національного заповіднику «Софія Київська»Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею Тараса Шевченка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути