chrome firefox opera safari iexplorer

Цьогорічний фестиваль «КіноЛев» скасовано

28 липня 2014 о 10:54

Ще один фестиваль приєднався до низки скасованих через ситуацію в країні. Фестиваль «КіноЛев» мав відбутися з 22 по 24 серпня.

«Вперше за останні роки не відбудеться «КіноЛев». Всі ми, всупереч нашим мріям, стаємо учасниками війни уяви. Свято кіно переноситься до кінця війни», – повідомив «Музей ідей» на своїй сторінці у Фейсбук, пише Високий замок.

Натомість організатори пропонують у традиційні для «КіноЛева» дні подивитися фільми Чарлі Чапліна. «Ми мовчки дивитимемось на Великого Оптиміста Чарльза Спенсера Чапліна. Хто не на фронті, заходьте – помовчимо і повчимось», – йдеться у повідомленні.

Щорічний фестиваль незалежного ігрового, анімаційного та документального кіно «КіноЛев» проводять з 2006 року. Зазвичай у його програмі переглядали молоде українське кіно, ретроспективну програму режисера-патрона (у різні роки ним були Інгмар Бергман, Федеріко Фелліні, Франсуа Трюффо, Сергій Параджанов, Андрій Тарковський). Фестиваль займався озвучуванням світової класики українською мовою.

До того ж два роки поспіль для наймолодших глядачів тривала програма «КіноЛевчик».

Останнім часом програма фестивалю будувалася навколо однієї конкретної теми, досліджуючи її з різних сторін. Однією з них була тема пропаганди. Тоді презентували фільм Чапліна «Великий диктор». Пізніше виявилося, що тема і кінострічка стали актуальними.

Нагадаємо, через війну вже було скасовано фестивалі «Етновир», «Львів на тарілці», «Підкамінь», «Славське Рок», «Franko.Missia». Дещо змінили свій формат фестивалі Leopolis Grang Prix, LvivKlezFest та «Ніч у Львові».

Фестиваль «Зашків – Земля Героїв» перенесли на День Незалежності.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути