chrome firefox opera safari iexplorer

Музейники хочуть зберегти каркас ялинки з Майдану як артефакт

13 серпня 2014 о 10:00

Каркас ялинки, що стоїть на Майдані Незалежності у Києві, необхідно зберегти як артефакт для майбутнього музею Майдану. Про це повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

11 серпня УІНП звернувся з офіційним листом до київської мерії з проханням забезпечити збереження і музеєфікацію «Йолки» (каркасу штучної ялинки з прапорами та плакатами, які мають стосунок до Революції Гідності).

За словами заступника директора УІНП Олександра Зінченка, недобудована майданівська «йолка» стала своєрідним символом Євромайдану, адже розгін 30 листопада відбувся під приводом встановлення новорічної ялинки, а віче 1 грудня розпочалося із її захоплення мітингувальниками.

«Каркас ялинки перетворився на символ незгоди із режимом Януковича, — зазначив Зінченко. — Ці артефакти є важливими для української національної пам’яті та мають бути збережені для нащадків».

А у лютому 2014 року Національний художній музей висловив бажання отримати у свою експозицію катапульту, які використовували протестувальники на Майдані. Зараз ця катапульта вже отримала охоронний документ від НХМУ і перебуває на території музею.

Нещодавно київська міська влада повідомила, що найближчим часом демонтує металевий каркас ялинки, що стоїть на Майдані Незалежності.

Нагадаємо, раніше постійні мешканці Майдану хотіли залишити «революційну ялинку». А в КМДА заявляли, що район Майдану Незалежності потрібно зробити зоною пам'яті за загиблими під час сутичок у Києві взимку 2013 -2014 року без новорічних ялинок і святкувань.

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути