chrome firefox opera safari iexplorer

Рада прийняла змінений закон про санкції

14 серпня 2014 о 14:25

Верховна рада прийняла урядовий закон про санкції.

За відповідне рішення проголосували 244 депутатів.

Перед голосуванням прем’єр Арсеній Яценюк повідомив, що з законопроекту були вилучені деякі спірні пункти, а саме – можливість обмеження поштового зв’язку, припинення телетрансляцій, закриття ЗМІ.

«Ми вважаємо, що такі рішення можуть прийматися виключно судами», – сказав Яценюк.

Також у законі уточнили, що санкції можуть бути застосовані до іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об’єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

Яценюк окремо наголосив, що мова йде лише про іноземних юридичних та фізичних осіб.

Крім того, Верховна рада отримає повноваження схвалювати указ президента про введення санкцій у тому випадку, якщо вони вводяться щодо країни або невизначеного кола суб’єктів.

Якщо санкції застосовуватимуться щодо конкретних фізичних чи юридичних осіб, рішення прийматиме РНБО з наступним підписом президента.

Яценюк нагадав, що наразі Кабмін підготовив пакет санкцій щодо 172 фізичних та щодо 65 юридичних осіб, переважно російських.

Як відомо, у першому читанні закон про санкції був прийнятий у вівторок. Після цього багато експертів, у тому числі з ОБСЄ, звернули увагу на те, що цей закон може призвести до запровадження цензурив Україні.

У четвер депутат від «Батьківщини» Микола Томенко розповів, що, незважаючи на вилучення пунктів щодо санкцій проти ЗМІ, процедура їх закриття буде значно спрощена. Таким чином можна буде впливати на ті ЗМІ, які підтримують сепаратизм.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути