chrome firefox opera safari iexplorer

Рішення голландців залишити в себе «скіфське золото» вигідне Україні — Є.Нищук

21 серпня 2014 о 16:45

Міністерство культури України подасть судовий позов до РФ з приводу експонатів кримських музеїв, які досі залишаються у Нідерландах.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр культури Євген Нищук повідомив на прес-конференції.

За словами міністра, Нідерланди прийняли рішення поки що продовжити експонування музейних цінностей із Криму, але Україна добиватиметься того, щоб вони були повернуті не у Крим, а до історичного музею в Києві. Для цього Мінкультури звернеться з позовом до РФ, сказав Нищук.

“20-го числа голландська сторона прийняла рішення залишити виставку в себе, не передавши її ні у Крим, ні у Київ. Але нам це зараз вигідно, оскільки ми збираємось судитися з російською стороною”, — сказав Нищук.

Як повідомляв УНІАН, виставку «Крим: золото і секрети Чорного моря» було відкрито в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед більш як 500 експонатів — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.

Наприкінці березня МЗС України направило Нідерландам ноту з проханням гарантувати повернення Україні експонатів з виставок українських музеїв.

Джерело: УНІАН
Розділи: Громадська думка

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути