Більше трьох чашок кави в день — небезпечна доза, в два рази збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, попереджають італійські лікарі. Любителі кави можуть зіткнутися з переддіабетом, якщо їх тіло погано справляється з кофеїном, переробляючи його повільно, і є гіпертонія. Фахівці проаналізували стан 1180 пацієнтів 18-45 років з гіпертонією, але без діабету, пише meddaily.ru з посиланням на The Daily Mail.
Виявилося, серед кавоманів 87% випивали в день по 1-3 чашки кави, а 13% — і того більше. У 42% учасників кофеїн перероблявся швидко, а у 58% — повільно. За шість років у 24% діагностували переддіабет. Якщо рівень споживання кави був помірним, то ризик переддіабету підскакував на 34%. Якщо ж людина пила багато кави, ризик підвищувався на 50%. Але він стосувався тільки людей, які повільно переробляють кофеїн.
Більше того, у цих людей частіше була гіпертонія. Ризик підвищується ще більше, якщо у людини є зайва вага і вона п'є багато кави. А тривала переробка кофеїну впливає на метаболізм цукру. Сюди додається генетичний фактор — поліморфізм гена CYP1A2. Таким чином, гіпертонія і велика кількість кофеїну в раціоні поряд з генетикою є факторами ризику переддіабету і, отже, діабету.