chrome firefox opera safari iexplorer

Кава робить людину оптимістом

30 травня 2014 о 11:54

Кава не раз опинявся в центрі уваги вчених. Приміром, нещодавно дослідники з Рурського університету з'ясували, що кава покращує настрій і робить людину оптимістом, пишуть «Интерновости». Цей висновок був зроблений після експерименту, в якому людей старшого віку розбили на дві групи.

Перша група повинна була кожен день випивати кілька чашок кави з кофеїном, а другій групі пропонували пити каву без кофеїну. При цьому учасники експерименту регулярно доповідали про свій настрій і самопочуття. Виявилося, що перша група (пили каву з кофеїном) відчувала себе набагато щасливішою. Вона оптимістично дивилася на майбутнє, позитивно оцінювала, що відбуваються в житті.

У свою чергу, вчені з Гарварду порівняли ризик суїциду серед дорослих, що пили по 2-4 чашки кави з кофеїном в день, і людей, які взагалі не вживали кави або пили каву без кофеїну. Результати такі: ризик самогубства серед людей, які випивали щодня по 2-4 чашки кави, був знижений на 50%. Раніше каву з кофеїном вже пов'язували зі зниженим ризиком депресії серед жінок. Відповідне дослідження Гарвард проводив у 2011 році. Зниження ризику серед кавоманок становило 15% в порівнянні з жінками, які не пили кави.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути