chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається ГогольFest

11 вересня 2014 о 18:25

Цього року фестиваль триває під девізом Україна покаже себе світові!

У Києві з 11 по 21 вересня в приміщенні промзони на Видубичах відбудеться 7-й Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest. Цього року програма фестивалю на 95% складається з українського продукту і триває під девізом «Україна покаже себе світові!»

Відкриють ГогольFest Dakh Daughters band (Україна), Orkestronika (Франція) і Che y Moche (Іспанія) музично-театральним перфомансом «Вільні, як Птахи» режисера-постановника Влада Троїцького.

У перший день, як і в інші, будуть діяти відразу три музичні сцени: fresh (в ангарному приміщенні), вулична сцена і камерна театральна сцена. Сьогодні на музичній fresh-сцені з 18:30 і до 23:00 виступлять Бічкрафт, Black Ballon, Sphingidae і С.К.А.Й. Вулична музична сцена в перший день фестивалю відкриється також о 18:30 і збере аудиторію гуртів FunФари, Everytown, Dallas і 5 Vymir. На камерній театральній сцені о 20:00 виступить чоловіча a'capella-група ConCord.

Спеціальні програми до фестивалю готують Крихітка, Comaha, Cosmopolis, Shopping Hour та Гайдамаки. Свої виступи планують також новачки Krugers, Hobot & Co, арт-панки Stepan i Meduza, Lakeway, Lazy Fingers, Gapochka, група Fontaliza, інді-блюз-рокери Sinoptic і «Хамерман знищує віруси». Останні представлять глядачам рок-оперу «Театр травми і комедії», в якій візьмуть участь балетні танцівники і академічні музиканти.

Із зарубіжних учасників — гості з Росії Sonic Death, яких через гострі політичні і закриті теми не дуже шанують на батьківщині; французи Scarlatti Goes Electro, що поєднують в своїй творчості барокові сонати і музику електро, Marija Cheba, Maiak і багато інших.

У рамках ГогольFest відбудеться фестиваль електронної музики і традиційне офіційне after party Koktebel Jazz Festival за участю PaniValkova, Анастасії Пліс та Аліни Бронішевської, Lika Bugaeva, Вагоновожаті.

На академічній сцені виступлять Золтан Алмаші, Олег Безбородько та Костянтин Бушинський. Тут же українська письменниця Оксана Забужко з групою «Тельнюк: Сестри» представить свій авторський музичний проект «Дев'ять місяців українського спротиву».

Вперше на фестивалі стартує програма хореографічного мистецтва, представляти яку буде Крістіна Шишкарьова. 14 вересня о 19:00 пройде показ прем'єрного спектаклю «Толерантність», в якому задіяні десять танцівників з різних міст.

12 вересня о 19:00 і 14 вересня о 20:00 відбудуться перформативно-акустичні музичні дійства київського незалежного музичного колективу PEAUSOK (ПЬЮСОК), що працює в жанрах тріп-хоп і дрім-поп. 18 вересня о 16:00 в рамках «Літературного простору» запланована лекція з елементами перформансу та майстер-класу професора Януша Балдиги.

Ще одним експериментом буде перфоманс «Фобос», показ якого планується 19 вересня, о 19:00 (арт-кластер Видубичі). В основі танцювального дійства — кілька найпоширеніших і кілька рідкісних фобій, в т.ч. клаустрофобія, боязнь темряви, боязнь бактерій, боязнь власного тіла, боязнь птахів, боязнь дотиків.

Також в рамках візуальної програми ГогольFest покажуть перший український анімаційний стереофільм, фільми про революційні події Майдану і про Донбас, короткометражні роботи про поглинаючий вплив телебачення і картини про права людини від Docudays UA.

Минулого року програма фестивалю складалася з: класичної музики Академічна сцена, кінопрограми Кінотеатр (до неї увійдуть покази короткометражок від фестивалю Молодість, програма фестивалю документального кіно Docudays, покази українських картин, а також приїзд режисера Кшиштофа Зануссі), музичної програми (ДахаБраха, Karbido, Dakh Daughters, дня Джаз Коктебеля та інші), а також театральної програми, на якій очікується прем'єра україно-французького спектаклю сТАНЦІя за участю Dakh Daughters, постановки польських, українських, американських та інших театральних груп.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути