chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається ГогольFest

11 вересня 2014 о 18:25

Цього року фестиваль триває під девізом Україна покаже себе світові!

У Києві з 11 по 21 вересня в приміщенні промзони на Видубичах відбудеться 7-й Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest. Цього року програма фестивалю на 95% складається з українського продукту і триває під девізом «Україна покаже себе світові!»

Відкриють ГогольFest Dakh Daughters band (Україна), Orkestronika (Франція) і Che y Moche (Іспанія) музично-театральним перфомансом «Вільні, як Птахи» режисера-постановника Влада Троїцького.

У перший день, як і в інші, будуть діяти відразу три музичні сцени: fresh (в ангарному приміщенні), вулична сцена і камерна театральна сцена. Сьогодні на музичній fresh-сцені з 18:30 і до 23:00 виступлять Бічкрафт, Black Ballon, Sphingidae і С.К.А.Й. Вулична музична сцена в перший день фестивалю відкриється також о 18:30 і збере аудиторію гуртів FunФари, Everytown, Dallas і 5 Vymir. На камерній театральній сцені о 20:00 виступить чоловіча a'capella-група ConCord.

Спеціальні програми до фестивалю готують Крихітка, Comaha, Cosmopolis, Shopping Hour та Гайдамаки. Свої виступи планують також новачки Krugers, Hobot & Co, арт-панки Stepan i Meduza, Lakeway, Lazy Fingers, Gapochka, група Fontaliza, інді-блюз-рокери Sinoptic і «Хамерман знищує віруси». Останні представлять глядачам рок-оперу «Театр травми і комедії», в якій візьмуть участь балетні танцівники і академічні музиканти.

Із зарубіжних учасників — гості з Росії Sonic Death, яких через гострі політичні і закриті теми не дуже шанують на батьківщині; французи Scarlatti Goes Electro, що поєднують в своїй творчості барокові сонати і музику електро, Marija Cheba, Maiak і багато інших.

У рамках ГогольFest відбудеться фестиваль електронної музики і традиційне офіційне after party Koktebel Jazz Festival за участю PaniValkova, Анастасії Пліс та Аліни Бронішевської, Lika Bugaeva, Вагоновожаті.

На академічній сцені виступлять Золтан Алмаші, Олег Безбородько та Костянтин Бушинський. Тут же українська письменниця Оксана Забужко з групою «Тельнюк: Сестри» представить свій авторський музичний проект «Дев'ять місяців українського спротиву».

Вперше на фестивалі стартує програма хореографічного мистецтва, представляти яку буде Крістіна Шишкарьова. 14 вересня о 19:00 пройде показ прем'єрного спектаклю «Толерантність», в якому задіяні десять танцівників з різних міст.

12 вересня о 19:00 і 14 вересня о 20:00 відбудуться перформативно-акустичні музичні дійства київського незалежного музичного колективу PEAUSOK (ПЬЮСОК), що працює в жанрах тріп-хоп і дрім-поп. 18 вересня о 16:00 в рамках «Літературного простору» запланована лекція з елементами перформансу та майстер-класу професора Януша Балдиги.

Ще одним експериментом буде перфоманс «Фобос», показ якого планується 19 вересня, о 19:00 (арт-кластер Видубичі). В основі танцювального дійства — кілька найпоширеніших і кілька рідкісних фобій, в т.ч. клаустрофобія, боязнь темряви, боязнь бактерій, боязнь власного тіла, боязнь птахів, боязнь дотиків.

Також в рамках візуальної програми ГогольFest покажуть перший український анімаційний стереофільм, фільми про революційні події Майдану і про Донбас, короткометражні роботи про поглинаючий вплив телебачення і картини про права людини від Docudays UA.

Минулого року програма фестивалю складалася з: класичної музики Академічна сцена, кінопрограми Кінотеатр (до неї увійдуть покази короткометражок від фестивалю Молодість, програма фестивалю документального кіно Docudays, покази українських картин, а також приїзд режисера Кшиштофа Зануссі), музичної програми (ДахаБраха, Karbido, Dakh Daughters, дня Джаз Коктебеля та інші), а також театральної програми, на якій очікується прем'єра україно-французького спектаклю сТАНЦІя за участю Dakh Daughters, постановки польських, українських, американських та інших театральних груп.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі