chrome firefox opera safari iexplorer

5 щоденних звичок, через які ми старіємо передчасно

06 жовтня 2014 о 17:01

Виглядати старше у свої роки нас змушують не тільки «традиційні» шкідливості (куріння, випивка, пристрасть до нездорової їжі), але і найбільш нешкідливі, на перший погляд, звички. Ось п’ять «заповідей», як довше зберегти молодими шкіру і поставу.

1. Не мружтеся
Ми частенько навіть не помічаємо, як з’являються глибокі зморшки-промінчики у зовнішніх куточках очей, послаблюється тургор (пружність) шкіри повік. Нерідко винна у тому «банальна» звичка мружитися.

Причин такої шкідливої ​​для шкіри звички декілька:
— Неправильно підібрані окуляри при короткозорості (або зовсім небажання їх носити). В цьому випадку при необхідності розглянути дрібні деталі людина, щоб сфокусувати погляд, змушена примружуватися по багато разів на день. З часом вимушений жест стає неконтрольованим і все обличчя набуває підсліпуватого «пенсіонерського» виразу.

— Відмова від носіння сонцезахисних окулярів при яскравому сонці. Особливо на пляжі. Від ультрафіолету наша шкіра стає більш сприйнятливою до пошкоджень, тим більше, тонка і ніжна шкіра повік. І коли ми жмуримося від південного сонечка, ці зморшки просто-таки вкарбовуються в область навколо очей.

a1ef

Підвищити пружність шкіри повік допоможуть креми з колагеном і проста гімнастика кілька разів на день за типом «стріляння очками»: очі вгору-вниз, вправо-вліво.

2. Не жуйте
Звичка пити напої через соломинку – вельми еротична, але аж ніяк не корисна для шкіри. Губи трубочкою – через таку міміки навколо рота з’являються дрібні зморщечки, які насилу піддаються корекції, а вивести їх зовсім просто нереально.

Такий ж ефект дає процес затягування сигаретою. Багато людей, які курять, зазвичай виглядають старшими за своїх ровесників – не тільки через поганий колір обличчя, а й через ці мімічні зморшки навколо рота.

Виявляється, і звичка постійно щось жувати, або гризти насіння не тільки порушує травлення, але і шкідливо позначається на шкірі носогубного трикутника. Ця звичка, між іншим, належить до проблеми невротичного кола і говорить про накопичену напругу. Тому, коли захочеться потягнутися за черговою жменькою насіннячка, або горішків, краще помедитуйте хвилини три-чотири. Розслабтеся, сядьте вільно, покладіть руки на коліна відкритими долонями вгору, закрийте очі і дихайте глибоко і вільно, вдихаючи носом, видихаючи ротом.

3. Не тріть шкіру
Звичайно, наша шкіра потребує того, щоб ми допомагали їй час від часу позбавлятися від відмерлих частинок, які її забруднюють. Але перестаратися в цій справі теж погано. Якщо використовувати засоби з абразивними частинками – тобто скраби – частіше разу на тиждень, можна пошкодити клітини епідермісу (верхнього шару шкіри) і послабити його природні захисні функції. Шкіра стане більш уразлива для запалень, інфекцій, засмага лягатиме нерівномірно і навіть процеси старіння в ній підуть швидше!

Будьте уважні з вибором скрабів. Шкіра декольте найбільш примхлива – для неї вибирайте засоби з найдрібнішими абразивними частинками, не використовуйте засоби з кристалами солі.

73393216_09

Якщо шкіра чутлива і схильна до алергії, не варто намазуватися скрабами і гелями з фруктовими кислотами. Після відлущування обов’язково нанесіть хороший зволожуючий засіб. Якщо шкіра схильна до сухості і запалень, підійдуть засоби з оливковою олією, алое, а якщо жирна – знежирені формули, наприклад, з гіалуроновою кислотою.

4. Не користуйтеся антивіковими кремами передчасно
Дуже велика помилка молодих жінок – користуватися кремами і сироваткам для «омолодження» до 35 років. Кожному віку – своя косметичка.
До 25 років досить тоніків (в холодний сезон – захисних), до 35 років поживних кремів і косметики-антистрес.

А ліфтинги і креми від зморшок треба вводити вже ближче до 40 років, коли вже йде природне зниження вироблення колагену. Шкіра, яку «підтримують» не за віком, старіє набагато швидше. Це ж, до речі, стосується і чоловічої шкіри.

5. Не опускайте плечі
Після стану шкіри, на нашу молодість впливає, звичайно ж, постава. Опущені плечі, звичка сутулитися і запалі груди навіть 25-річних перетворюють на істоту «без віку».
Основа нашої постави – здорові, підтягнуті м’язи спини. Виражена сутулість називається кіфоз і є серйозним захворюванням, від якого страждає не тільки хребет, але і внутрішні органи грудної клітки. Воно вимагає серйозного обстеження та індивідуально підібраного комплексу лікувальної фізкультури. А якщо ваша сутулість легка, можна впоратися самостійно. Слідкуйте за тонусом м’язів спини. З простих і скрізь можливих підійде така вправа:
Разів п’ять-шість на день, сидячи за столом або в машині робіть так:
На вдиху: максимально відведіть плечі назад, добре прогнувшись, напружуючи м’язи спини і випнувши груди вперед.
На видиху: поверніть плечі в звичайне положення.
Тепер максимально зведіть плечі перед собою, злегка нахилившись вперед і вигнувши спину колесом.
Повторити вправу 3-4 рази.

11cb2b985e844e6199d0e6f3625a92bc

Звичка сутулитися є і проекцією психологічних проблем: занепаду сил, відчуття, зниженою самооцінки. А пряма спина і “горді” плечі – символ незалежності та благополуччя. Нагадуйте собі, що за поставою люди оцінюють вашу конкурентоспроможність.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути