chrome firefox opera safari iexplorer

Офіційно відкрився Всеукраїнський центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти учасників АТО

01 жовтня 2014 о 10:02

У Тернополі відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського центру пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО, засновницею якого стала радниця голови Тернопільської облдержадміністрації Алла Борисенко (волонтерське псевдо «Чонгар»).

На прес-конференції з цього приводу журналісти, зокрема, дізналися про результати вже проведеної волонтерами роботи, в результаті якої (за сприяння Центру звільнення полонених ГО «Офіцерський корпус») уже розшукали та звільнили з полону понад двісті військовослужбовців. І більше ста сімей, чиї рідні загинули в зоні воєнних дій, змогли знайти, ідентифікувати та поховати їх як належить.

Як повідомила Алла Борисенко, Центр має у своєму розпорядженні всеукраїнську базу даних поранених, загиблих та зниклих безвісти. Він тісно співпрацює зі згадуваним уже Центром звільнення полонених ГО «Офіцерський корпус» та його регіональними осередками, а також Міністерством оборони України, СБУ, військовими комісаріатами, правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування всіх рівнів.

Серед головних напрямків роботи — допомога в пошуку інформації про військовослужбовців, які зникли безвісти, встановлення осiб загиблих, сприяння військовим у відновленні втрачених документів, консультації рідним та близьким воїнів, які потрапили в полон, надання психологічної допомоги.

До речі, Алла Борисенко зазначила, що найпоширенішою помилкою рідних військовослужбовців, які потрапили в полон, є їхні публічні заяви у засобах масової інформації. Це потім дуже гальмує чи й робить неможливим звільнення або обмін, а іноді може коштувати й здоров’я і навіть життя полоненого.

Звернутися до Центру по допомогу можна щодня з 9-ї ранку до 8-ї вечора за телефонами: (068) 65 73 926; (093) 38 44 211; (093) 319 94 20.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути